W październikowym numerze magazynu Bieganie znajdziecie reportaż z Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, przeczytacie rozmowę ze Stefanem Batorym, bardzo przedsiębiorczym biegaczem-amatorem, który doszedł do wysokiej formy, a jego głowa jest pełna wybitnych pomysłów na biznes, rozmowę z ministrem sprawiedliwości – Borysem Budką, mającym na swoim koncie życiówkę 2:39 w maratonie. Przeczytacie też o monitoringu zmęczenia i powrocie do biegania po kontuzji.
Podczas wszystkich 10 imprez CITY TRAIL w drugiej turze (która rozpoczyna się już w najbliższą sobotę – 10 października) każdy z biegaczy otrzyma w bufecie baton Etixx High Protein Bar :)
Mimo, że jeszcze nie w każdym z „naszych” miast rozpoczęliśmy już sezon, w sobotę - 10 października we Wrocławiu ruszamy z drugą serią biegów. UWAGA! Cały czas jest jeszcze szansa na wykupienie karnetu obejmującego wszystkie zawody w edycji – trzeba się jednak zapisać przez internet najpóźniej na trzy dni przed biegiem.
Mimo, że nie w każdej z naszych lokalizacji rozpoczęliśmy już sezon, w najbliższy weekend we Wrocławiu i Katowicach ruszy druga kolejka. Oznacza to, że czas przedstawić cel, na który będziemy zbierać środki podczas drugiej tury zawodów CITY TRAIL Junior. Wesprzemy kilkumiesięczną Anię Stolarską z Gdańska, która ma wrodzoną wadę serca.
Pomysł stworzenia biegowego teamu CITY TRAIL był naturalną konsekwencją naszych startów. W ekipie organizacyjnej mamy kilka osób regularnie biegających w zawodach – oczywiście pod szyldem CITY TRAIL Team :) Pewnego dnia pomyśleliśmy: dlaczego nie włączyć do teamu osób z zewnątrz, które startują w naszych biegach? Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka tygodni i tak od wiosny w naszych barwach biegają Dominika Napieraj, Monika Jackiewicz i Artur Olejarz :) Każde z nich przygotowało dla Was historię o swoich biegowych początkach. Zaczynamy od Dominiki :)
Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszego cyklu, postanowiliśmy przygotować listę pytań, które pojawiają się najczęściej - wraz z odpowiedziami. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)
Zastanawiasz się, czy podczas przeziębienia warto trenować? Aktywność fizyczna na pewno pomaga uniknąć wielu chorób poprzez zwiększenie odporności organizmu, ale czy jest również dobrym lekarstwem na samą chorobę? Czy powinniśmy trenować, gdy czujemy, że coś nas "łapie"?
Podobnie jak w poprzedniej edycji wspólnie z markami Salomon i Suunto przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagradzamy za miejsca na mecie. Co ważne – w tej rywalizacji nie jest ważny uzyskany czas, a… szczęście, bowiem nagrody dostaje każdy zawodnik, który zajmie miejsce 1000, 2000, 3000, 4000 itd. aż do 35000!
Nad stawami Janina i Barbara w Katowicach zainaugurowaliśmy sezon w niedzielę, 20 września. Rywalizacja odbyła się na znanej z poprzednich edycji trasie, a zwycięzcami zostali Marcin Stefańczyk i Katarzyna Golba.
10 lokalizacji, 60 biegów i ponad 26 tysięcy „osobostartów” – tak w liczbach przedstawia się skala naszego cyklu w poprzedniej edycji. W tym roku szacujemy, że linię mety możecie minąć ponad 30 tysięcy razy! Wspólnie z naszymi głównymi Partnerami – markami Salomon i Suunto przez cały cykl będziemy Was obdarowywać sportowymi gadżetami. Nie trzeba wygrywać, wystarczy startować i mieć nieco szczęścia!
Tego jeszcze nie było! Strefa fizjo i orto na naszych zawodach będzie dostępna na 40 imprezach cyklu. Do Waszej dyspozycji będą specjaliści – fizjoterapeuci i ortopedzi.
Książka Magdy Ostrowskiej-Dołęgowskiej i Krzyśka Dołęgowskiego „Szczęśliwi biegają ultra” (Wydawnictwo Galaktyka) zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszą Biegową Książkę roku 2015 podczas VI Festiwalu Biegowego w Krynicy Górskiej.