z

FAQ

W lipcu 2021 zapraszamy Was do udziału w biegach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. Ruszamy 19 lipca w Lublinie. Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele kwestii dotyczących naszych letnich biegów, przygotowaliśmy listę pytań, które pojawiają się najczęściej - wraz z odpowiedziami. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)

Terminarz biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour 2021:


[Stan na 30 czerwca 2021]

Uczestnictwo

 1. W jaki sposób zarejestrować się do biegu?
  Elektroniczna rejestracja odbywa się poprzez konto zawodnika na stronie www.citytrail.pl. W panelu znajdują się wszystkie miasta i wszystkie biegi. Do listy startowej można dopisać się również w biurze zawodów w dniu biegu, o ile limity miejsc nie zostaną wcześniej wyczerpane.
 2. Kiedy mija czas elektronicznych zgłoszeń?
  Formularz zapisów jest zamykany zawsze na cztery dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w poniedziałek, rejestracja internetowa kończy się w czwartek, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych we wtorek elektroniczne zapisy są zamykane w piątek, o godz. 23:59, itd. Oczywiście jeśli limity miejsc wyczerpią się wcześniej niż na cztery dni przed zawodami, rejestracja będzie zamknięta wcześniej.
 3. Jaka jest wysokość opłaty startowej?
  Opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 4 dni przed startem wynosi 37,90 zł (np. dla biegu w poniedziałek, 19 lipca opłata w tej wysokości obowiązuje do czwartku, 15 lipca, do godz. 23:59). W dniu biegu w biurze zawodów opłata startowa to 45 zł.
  Jest też możliwość biegania charytatywnego i wsparcia Fundacji Las Na Zawsze kwotami: 8, 16, 24, 32 zł.
 4. Czy jeśli zrezygnuję ze startu, dostanę zwrot wpisowego?
  Opłata startowa nie podlega zwrotowi.
 5. Czy jest limit zgłoszeń?
  Tak, w  letnich biegach 2021 obowiązują limity miejsc:
  - 500 miejsc;
  - po wyczerpaniu limitu uczestników nie będzie możliwości zgłoszenia się do biegu (dotyczy zarówno zgłoszeń elektronicznych, jak i zgłoszeń w dniu biegu w biurze zawodów).
 6. Jak odebrać numer startowy?
  Odbiór numerów i chipów do pomiaru czasu odbywa się w biurze zawodów w dniu biegu. Aby dostać swój pakiet, należy w biurze zawodów podać swój numer (można go sprawdzić na liście startowej znajdującej się na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast lub w dniu biegu na tablicy znajdującej się tuż obok biura zawodów).
 7. Jak wygląda harmonogram biegu?
  Harmonogram biegów:
  - godz. 16:30 – otwarcie biura zawodów;
  - godz. 18:30 – zamknięcie biura zawodów II tury biegu;
  - godz. 19:00 – start biegu na dystansie 5km;
  - od godz. 20:00 - dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek.
 8. Co muszę mieć ze sobą, aby odebrać numer startowy?
  Do odebrania numeru startowego i chipa do pomiaru czasu wystarczy dokument tożsamości (np. dowód osobisty, prawo jazdy) oraz maseczka zakrywającą nos i usta.
 9. Czy jeśli nie mogę osobiście odebrać numeru startowego może to za mnie zrobić inna osoba?
  Nie ma możliwości odebrania numeru startowego w czyimś imieniu.
 10. Czy w biegu głównym mogą wystartować osoby niepełnoletnie?
  Osoby poniżej 18. roku życia, ale które według rocznika mają min. 16. lat mogą pobiec na dystansie 5 km pod warunkiem przedstawienia w dniu biegu w biurze zawodów pisemnej zgody rodzica lub opiekuna i jego obecności w momencie weryfikacji zawodnika. Wzór zgody zostanie wkrótce opublikowany na stronie biegu.
 11. Czy mogę wystartować z psem?
  Tak. Nie zabraniamy biegania z czworonożnymi przyjaciółmi, mamy jednak kilka próśb (niestosowanie się do nich może skutkować dyskwalifikacją). Przede wszystkim startując z psem świadomie rezygnujesz z rywalizacji w klasyfikacji i biegniesz rekreacyjnie. Po drugie pies bezwzględnie musi być na smyczy - pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest panowanie nad psiakiem - nie może on utrudniać biegu innym zawodnikom. Po biegu zadbaj o wodę dla psa - w naszym bufecie zazwyczaj coś się znajdzie. Oczywistym jest dla nas, że decydując się na bieg z psem jesteś pewien, że taki start nie jest ponad jego siły, a dodatkowo pies posiada wygodne szelki (najlepiej gdybyście byli wyposażeni także w specjalną smycz z amortyzatorem).
 12. Czy podczas biegu muszę mieć zakryte usta oraz twarz?
  Aktualnie nie ma obowiązku zasłaniania ust oraz nosa – pod warunkiem, że będziemy zachowywać bezpieczny dystans (min. 2 m odstępu od innych uczestników).

Start i trasa

 1. Jaki jest dystans biegu głównego?
  W każdym z miast CITY TRAIL zawody odbywają się na dystansie 5 km. Wszystkie trasy są przełajowe i nie posiadają atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 2. Gdzie znajdują się trasy CITY TRAIL?
  Lokalizacje naszych tras to:
  - Bydgoszcz: Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek oraz Nadleśnictwo Żołędowo;
  - Gdańsk: Nadleśnictwo Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy w okolicy: AWFiS Gdańsk;
  - Katowice: Giszowiec (okolice stawów Barbara i Janina);
  - Lublin: Las Dąbrowa (okolice Kempingu Dąbrowa);
  - Łódź: Park Baden-Powella;
  - Olsztyn: Jezioro Długie;
  - Poznań: Lasek Marceliński;
  - Szczecin: Jezioro Szmaragdowe;
  - Warszawa: Park Młociński;
  - Wrocław: Las Osobowicki.
  Dokładny przebiec trasy można sprawdzić w zakładce TRASA na www.citytrail.pl (dla każdego miasta taka zakładka funkcjonuje oddzielnie).
 3. O której godzinie startuje bieg?
  Biegi letniej edycji 2021 będą startować o godz. 19:00. Nie można wykluczyć, że z przyczyn niezależnych od nas start któregoś z biegów zostanie przesunięty, są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje.
 4. Jaki jest limit czasu?
  W zawodach CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu czasu.
 5. Gdzie zakłada się chip?
  Chip powinien być przyczepiony do buta. Nie może być trzymany w kieszeni, ponieważ w 90% przypadków sprzęt do pomiaru czasu nie będzie w stanie złapać wtedy jego sygnału i nie zostaniemy ujęci w wynikach.
 6. Gdzie powinien być przyczepiony numer startowy?
  Numer startowy powinien być przyczepiony agrafkami na wysokości klatki piersiowej.
 7. Czy trasa jest oznaczona?
  W miejscach, gdzie trasa nie jest intuicyjna znajduje się taśma, która zagradza nieprawidłowe ścieżki. Dystans jest oznaczony co kilometr tabliczkami stojącymi przy ścieżce.
 8. Czy na trasie są punkty odżywcze?
  Nie, ale na mecie na zawodników czeka posiłek regeneracyjny.

Meta i wyniki

 1. Gdzie mogę znaleźć wyniki z biegu?
  Wyniki biegu są publikowane na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast w ciągu kilku godzin od zakończenia imprezy. W przypadku braku rezultatu na liście należy wysłać wiadomość na adres wyniki@citytrail.pl, podając numer startowy oraz informacje o orientacyjnym czasie na mecie.
 2. Czy po biegu oddaję chip i numer startowy?
  Chipy oddajemy tuż za metą lub w biurze zawodów. Numery startowe zostaje u Ciebie na pamiątkę.
 3. Czy każdy zawodnik dostaje pamiątkowy medal?
  Tak, w letnich biegach edycji 2021 każdy zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal.
 4. W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja?
  Przy tworzeniu klasyfikacji w każdym z miast pod uwagę są brani są wszyscy zawodnicy startujący w każdej z serii rozegranej w danym dniu. Jeśli ktoś wystartuje w więcej niż jednej turze biegu, w klasyfikacji pojawi się tylko raz, a pod uwagę weźmiemy najlepszy z uzyskanych rezultatów.

Ogólne

 1. Czy klasyfikacja jest podzielona na kategorie wiekowe?
  Tak, poza klasyfikacją OPEN Kobiet i Open Mężczyzn będziemy wyłaniać także najszybsze Panie i najszybszych Panów w poszczególnych kategoriach wiekowych: K/M20 (16 - 29 lat), K/M30 (30 - 39 lat), K/M40 (40 - 49 lat), K/M50 (50 - 59 lat), K/M60 (60 lat i więcej).
 2. Jakie są nagrody?
  Nagrodami w klasyfikacjach generalnych są statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów cyklu. Wartość nagród w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: za pierwsze miejsce – 500 zł, za drugie miejsce – 400 zł, za trzecie miejsce – 300 zł, za czwarte miejsce – 200 zł, za piąte – 150 zł. W klasyfikacjach wiekowych przewidujemy statuetki oraz upominki dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej z kategorii. Nagrody nie dublują się, co oznacza, że osoby nagrodzone w klasyfikacji OPEN nie będą nagradzane w kategoriach wiekowych.
 3. Czy mogę skorzystać z depozytu i szatni?
  Z depozytu tak, szatni nie zapewniamy.
 4. Czy będzie klasyfikacja drużynowa?
  Nie, w jesiennych biegach nie planujemy nagradzania drużyn.
 5. Czy zawodnicy otrzymują imienne numery startowe?
  Osoby, które zapiszą się i opłacą bieg przez internet, otrzymają imienne numery startowe.
 6. Czy można zmienić imię na numerze startowym na inny napis?
  Tak, można to zrobić wchodząc w zakładkę „NUMER STARTOWY” na swoim koncie. Limit znaków to 15. Modyfikacja napisu jest możliwa najpóźniej na 7 dni przed biegiem w danym mieście.
 7. Na jakich zasadach jest organizowany marsz Nordic Walking?
  Marsz NW jest organizowany jako rajd rekreacyjny – bez rywalizacji i klasyfikacji końcowej. Zapisy NW odbywają się w identyczny sposób, jak zapisy do biegu głównego na dystansie 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy i chip do pomiaru czasu. Jest także zamieszczany w wynikach zawodów.
 8. Czy podczas letnich biegów odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży?
  Tak, w lipcu 2021 zapraszamy także dzieciaki i młodzież.

Biegi dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior

 1. Na jakich dystansach biegają dzieci?
  Dystanse są uzależnione od wieku. Dzieci do 5 lat (kategoria D0) oraz w wieku 6-7 lat (kategoria D1) biegają na dystansie 300 metrów. Dzieci w wieku 8-9 lat (kategoria D2) mają do pokonania ok. 600 metrów. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) startują na ok. 1km. Młodzież w wieku 13-16 lat (kategoria D4) biega ok. 2km.
 2. W jaki sposób zapisać dziecko na zawody?
  Aby zgłosić dziecko rodzic lub opiekun (np. nauczyciel) musi założyć konto (na dane swoje – nie dziecka!) na stronie www.citytrail.pl (chyba, że sam bierze udział w biegach CITY TRAIL i takie konto już posiada), a następnie poprzez panel dodać dziecko i zgłosić je do wybranego biegu/biegów.
  Formularz zapisów jest zamykany zawsze na cztery dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w poniedziałek, rejestracja internetowa kończy się w czwartek, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych we wtorek elektroniczne zapisy są zamykane w piątek, o godz. 23:59, itd.
  Zapisy biegów dzieci odbywają się także w dniu imprezy w biurze zawodów – o ile limit miejsc nie zostanie wyczerpany wcześniej.
 3. Ile wynosi opłata startowa?
  Opłata startowa za bieg podczas rejestracji elektronicznej to 13,90 zł. W biurze zawodów oplata to 18 zł.
  Jest też możliwość biegania charytatywnego i wsparcia Fundacji Las Na Zawsze kwotami: 8, 16, 24, 32 zł.
 4. Czy jest limit zgłoszeń?
  Tak, w  letnich biegach 2021 obowiązują limity miejsc – 50 uczestników w każdej z pięciu kategorii wiekowych.
 5. Jak wygląda harmonogram biegów dzieci i młodzieży?
  Harmonogram biegów:
  - godz. 16:30-17:10 – praca biura zawodów dla kategorii D0 i D1;
  - godz. 16:50-17:30 - praca biura zawodów dla kategorii D2;
  - godz. 17:10-17:50 - praca biura zawodów dla kategorii D3 i D4;
  - godz. 17:20 – zbiórka kategorii D0 i D1;
  - godz. 17:30 – start biegu kategorii D0 i D1;
  - godz. 17:50 – start biegu kategorii D2;
  - godz. 18:10 – start biegu kategorii D3 i D4;
  - od godz. 19:50 - dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek.
 6. Czy dzieci otrzymują w biurze zawodów numery startowe i chipy?
  Wszyscy uczestnicy otrzymują numery startowe. W biegach CITY TRAIL Junior stosujemy ręczny pomiar czasu, dlatego dzieci nie otrzymują chipów.
 7. Czy mogę biec obok dziecka podczas zawodów?
  Jest to możliwe w przypadku najmłodszej kategorii wiekowej. W takiej sytuacji rodzice są proszeni o ustawienie się na końcu stawki, by nie utrudniać rywalizacji samodzielnym uczestnikom biegu.
 8. Czy każde dziecko otrzymuje medal?
  Tak, dzieci otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
 9. Czy są nagrody dla najszybszych dzieci?
  W kategoriach wiekowych: D0 oraz D1 - nie będą wyłaniani zwycięzcy, wszyscy otrzymają taką samą nagrodę: pamiątkowy medal oraz sportowy upominek. W kategoriach wiekowych D2, D3 oraz D4 zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz statuetki za miejsca 1-3 – osobno dla chłopców i dziewcząt.

Bieganie wirtualne

Jeśli nie możesz wziąć udziału w naszych zawodach „w realu”, możesz zdobyć medal startując na własnej, 5-kilometrowej trasie. Ważne, by była choć w części przełajowa. Poniżej znajdują się najważniejsze założenia biegania w wersji wirtualnej. dzieciaki biegają oczywiście na odpowiednio krótszych dystansach (sugerujemy takie, jak na naszych zawodach - od 300m do 2km), ale nie narzucamy ich z góry.

 1. Wirtualne bieganie rozpoczniemy 19 lipca, a zakończymy 31 sierpnia.
 2. Zapisy (LINK) do wirtualnej edycji CITY TRAIL onTour trwają od 20 maja. Rejestracja będzie możliwa do 31 sierpnia.
 3. Po dokonaniu opłaty będziesz miał możliwość udostępnienia w mediach społecznościowych oraz pobrania numeru startowego. Numer można wydrukować i zabrać ze sobą na trasę, ale nie jest to warunek konieczny.
 4. Opłaty startowe są uzależnione od wybranej wersji:
  Pakiet BIEGNĘ DLA SIEBIE – 14,90 zł;
  Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL z pamiątkowym medalem oraz numerem startowym – 37,90 zł (w tym koszt wysyłki do paczkomatu).
 5. Podczas zapisów są dostępne dodatkowe gadżety:
  - limitowana biegowa koszulka w wersji damskiej, męskiej i dziecięcej;
  - limitowana wersja chusty wielofunkcyjnej.
 6. Wirtualna edycja CITY TRAIL onTour to także okazja, by zrobić coś dobrego dla naszej planety! Podczas zapisów będzie możliwość posadzenia kawałka lasu. Dzięki współpracy z Fundacją Las Na Zawsze chcemy posadzić, jak najwięcej m2 lasu! Sam będziesz mógł zdecydować ile m2 lasu posadzimy dzięki Tobie – od 2 do 8 m2 (8-32 zł). Gorąco zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!
 7. Warunkiem pojawienia się w klasyfikacji (i otrzymania medalu, jeśli wybierzesz Pakiet BIEGNĘ PO MEDAL) jest przekazanie nam informacji o Twoim biegu / biegu Twojego dziecka lub podopiecznego. Czas możesz rejestrować za pomocą dowolnego urządzenia (zegarek, aplikacja w telefonie). Ważne, abyś mógł nam przesłać link do swojej aktywności lub zdjęcie/zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę, dystans i uzyskany czas. Powyższe kroki będą możliwe w naszym panelu zapisów po zalogowaniu się na konto. Termin przesłania potwierdzenia biegu mija 7 września.
 8. Każde zgłoszenie będziemy weryfikować. Nie będziemy tworzyć klasyfikacji, ale alfabetyczną listę wszystkich biegaczy – oczywiście z wynikami.
 9. Po weryfikacji wyniku będziesz mógł pochwalić się ukończeniem biegu – na swoim koncie znajdziesz wirtualny medal, który będziesz mógł udostępnić na Facebooku lub pobrać na swój komputer.
 10. Pakiety startowe (+ ewentualnie zakupione w trakcie rejestracji gadżety) będą wysyłane za pośrednictwem paczkomatu najpóźniej w ciągu 4 tygodni od przesłania przez Ciebie wyniku.

Regulamin CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour 2021 - wirtualnie

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni