z

Filmowy Leksykon Biegowy to cykl filmów dla biegaczy – tych zaawansowanych, początkujących, a także przyszłych. Leksykon stworzyliśmy wspólnie z Nationale-Nederlanden, Sklepem Biegacza, Centrum Ruchu BODYWORK oraz marką Salomon. To ponad 20 filmów, o bardzo zróżnicowanej tematyce. Zaczynamy od podstaw – dział „Biegowe początki” jest skierowany dla osób, które jeszcze nie biegają lub biegają od niedawna. Bloki treningowe podzieliliśmy na te kręcone na zewnątrz (w naturze oczywiście!) oraz w pomieszczeniach. W tych materiałach znajdą się treści zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Podobnie będzie w odcinkach poświęconych sprzętowi oraz tych z udziałem ekspertów – kardiologa, fizjoterapeuty, dietetyka oraz psychologa sportowego. Każdy odcinek będzie oznaczony specjalną „ikonką zaawansowania”, żebyście mogli już na początku zorientować się, czego spodziewać się po danym filmie.

Biegowe początki

Biegowe początki – coś dla adeptów biegania. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na podstawowe pytania – jak zacząć biegać, jak się ubrać na bieganie, czy jak długo biegać.

Odcinek 1 | Biegowe początki

Odcinek 1 | Biegowe początki

Biegowe początki - to materiał skierowany do osób, które jeszcze nie biegają, albo dopiero co zaczęły i borykają się z różnymi problemami. Sklep Biegacza, a dokładniej Wojtek z Biegacza w bardzo przystępny sposób przybliża biegową sztukę, więc jeśli macie kogoś jeszcze nieprzekonanego do biegania – koniecznie podrzućcie Mu ten film!

Odcinek 2 | Słowniczek Biegacza

Odcinek 2 | Słowniczek Biegacza

Czym jest pierwszy zakres? Na czym polega zabawa biegowa? Jakie odcinki biega się na treningu wytrzymałości tempowej? Odpowiedzi na te i znacznie więcej pytań znajdziecie w Słowniczku Biegacza. To spora dawka wiedzy, więc warto oglądać w skupieniu. To odcinek, w którym wspiera nas Szymon Bytniewski - biegacz, ale także Trener Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Treningi indoor

Treningi indoor – wyjaśnienie po co ćwiczyć będąc biegaczem oraz 4 pełne, wartościowe treningi – 2 ogólnorozwojowe i 2 siłowe. Do tego instruktaż z najważniejszymi ćwiczeniami dla biegacza.

Treningi outdoor

Treningi outdoor – wyjaśnienie podstawowych zagadnień dotyczących treningu biegowego, materiał poświęcony rozgrzewce, rozciąganiu po bieganiu oraz sile biegowej.

Eksperci

Eksperci – z tych odcinków dowiecie się, np. jakie badania powinien wykonywać biegacz, co jeść, żeby schudnąć, co jeść, żeby szybciej się regenerować, jak unikać kontuzji, jak radzić sobie ze stresem oraz jak zmotywować do biegania dziecko.

Sprzęt

Sprzęt – to skarbnica wiedzy dotyczącej butów, odzieży i akcesoriów do biegania. W filmach znajdziecie mnóstwo wskazówek i ciekawostek, dzięki którym bieganie będzie zdrowsze i przyjemniejsze.

Odcinek 3 | Jak dobrać pierwsze buty biegowe?

Odcinek 3 | Jak dobrać pierwsze buty biegowe?

W trzecim odcinku naszego Leksykonu Ania ze Sklepu Biegacza podpowiada, jak dobrać buty do biegania. Materiał kierujemy przede wszystkim do początkujących biegaczy, ale założymy się, że i ci bardziej doświadczeni dowiedzą się czegoś nowego z tego odcinka.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni