Katowice

Ostatnie biegi edycji za nami!

25.03.2024

Ostatnie biegi edycji za nami!

Wrocław i Katowice zakończyły sportową część naszego cyklu w edycji 2023/2024! Na szczegółowe podsumowania jeszcze przyjdzie pora, ale już dzisiaj możemy pochwalić się liczbą 10 036 - dokładnie tylu unikalnych Uczestników mieliśmy w trakcie sezonu. Pięknie Wam dziękujemy! A teraz podsumujmy ostatni weekend - marcowe bieganie we Wrocławiu i Katowicach.

Wrocław

Na mecie sobotniego biegu głównego we Wrocławiu zameldowało się 411 osób, natomiast w zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 191 młodych sportowców. Zwycięstwo na dystansie 5 km odnieśli Dariusz Boratyński (z czasem 14:44) i Lena Pajęcka (z wynikiem 18:16). To właśnie najszybszy w sobotę - Darek Boratyński jest triumfatorem klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najskuteczniejszą zawodniczką edycji jest druga tym razem - Kinga Pietras

Zwyciężczyni zawodów - zaledwie 17-letnia Lena Pajęcka - to zawodniczka, która swoje pierwsze biegowe kroki stawiała właśnie podczas CITY TRAIL - w zawodach dla dzieci i młodzieży. Wtedy nie miała sobie równych - wygrywała tak z dziewczętami, jak i chłopcami w swojej kategorii wiekowej. Po kilku latach wróciła na trasę CITY TRAIL - tym razem w wydaniu dla "dorosłych" - na dystans 5 km.

- Oj mam sentyment do CITY TRAIL. To właśnie dlatego dzisiaj pojawiłam się na trasie. Mój trener regularnie przyjeżdża do Lasu Osobowickiego na zawody ze swoim dzieckiem, ale dotąd nie byłam przekonana do startu, bo 5 km to dla mnie długi dystans. Na ten moment skupiam się na 400m, a docelowo będę biegać 800m. Wczoraj postanowiłam jednak, że tym razem nie odpuszczę i pobiegnę w CITY TRAIL. Jestem zaskoczona wygraną, a jednocześnie bardzo się cieszę, bo biegło mi się naprawdę dobrze. Po 3 km było już ciężko, ale czuję, że ten start pokazał mi, że jeśli tylko nie mam wobec siebie zbyt wygórowanych oczekiwań, to wychodzi zaskakująco dobrze. CITY TRAIL to zawody, dzięki którym biegam. Początkowo trenowałam szermierkę. Starty w zawodach pod szyldem CITY TRAIL Junior pozwoliły mi odkryć nową pasję - bieganie, w której się realizuję - mówiła po zawodach Lena Pajęcka, zwyciężczyni sobotniego biegu CITY TRAIL, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Oficjalne zakończenie edycji we Wrocławiu odbędzie się 3 kwietnia (środa) we wrocławskim Sklepie Biegacza. 

Katowice

Niedzielne zawody w Katowicach były jednocześnie finałowym biegiem całego ogólnopolskiego cyklu. Zawody odbyły się w kapryśnej pogodzie - na zmianę padał śnieg, deszcz i świeciło słońce. Na mecie biegu głównego zameldowało się 296 osób, natomiast w zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 85 młodych sportowców. Zwycięstwo na dystansie 5 km odnieśli Gabriel Kuropatwa (z czasem 15:37) i Karolina Tyman (z wynikiem 19:30). To właśnie najszybszy w niedzielę Gabriel Kuropatwa jest triumfatorem klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najskuteczniejszą zawodniczką edycji jest nieobecna tym razem - Agnieszka Gortel-Maciuk

- Walka o wygraną w cyklu miała się stoczyć dzisiaj między mną a Dawidem Maliną. Niestety Dawid nie pojawił się na starcie, ale mimo to chciałem walczyć o jak najlepszy wynik, by mocno zakończyć ten piękny sezon. Jestem bardzo zadowolony, bo nie tylko wygrałem w klasyfikacji końcowej, ale też zrobiłem bardzo satysfakcjonujący mnie progres - na przestrzeni pięciu miesięcy poprawiłem swój czas na tej trasie o ponad minutę. Oby te starty "oddały" podczas biegów górskich, które są moimi docelowymi imprezami w sezonie - podsumował po biegu Gabriel Kuropatwa, zwycięzca cyklu CITY TRAIL w Katowicach w edycji 2023/2024.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Oficjalne zakończenie edycji w Katowicach odbędzie się 4 kwietnia (czwartek) w katowickim Sklepie Biegacza. 

Sponsorem tytularnym naszej imprezy jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi są dofinansowane przez: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Po ciekawostki zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie

fot. Mateusz Stodolski