Warszawa

Aktualności

Najważniejsze zasady cyklu Grand Prix
23.02.2024

Najważniejsze zasady cyklu Grand Prix

Cykl CITY TRAIL organizujemy w formule Grand Prix i nie jest to zbyt popularne rozwiązanie w świecie biegów. Jesteśmy już blisko końca sezonu 2023/2024, więc to dobry moment na przypomnienie najważniejszych zasad naszego wydarzenia oraz prezentację terminarza oficjalnych podsumowań edycji.

Pobiegliśmy w Warszawie i Bydgoszczy po raz czwarty
13.02.2024

Pobiegliśmy w Warszawie i Bydgoszczy po raz czwarty

W weekend 10-11 lutego odbyły się czwarte - przedostatnie - zawody sezonu 2023/2024 w Warszawie i Bydgoszczy. Do linii mety dystansu głównego na 5 km - dotarło 501 osób w Warszawie oraz 454 - w Bydgoszczy. W biegach CITY TRAIL Junior uczestniczyło kolejno 230 i 90 młodych sportowców. W najbliższy weekend - 17-18 lutego widzimy się w Olsztynie, Lublinie, Gdyni i Łodzi.

Warszawa i Bydgoszcz na start!
07.02.2024

Warszawa i Bydgoszcz na start!

Czwarte rozdanie w Warszawie i Bydgoszczy przed nami! W sobotę (10 lutego) widzimy się w warszawskim Lesie Młociny, a w niedzielę (11 lutego) - w bydgoskim Myślęcinku. W poniższym newsie przypominamy kilka najważniejszych informacji przedstartowych dotyczących naszego cyklu. Biegasz z nami? Zapoznaj się z nimi koniecznie.

Klasyfikacja drużynowa według nowych zasad
31.01.2024

Klasyfikacja drużynowa według nowych zasad

Jak wygląda nasza klasyfikacja drużynowa tworzona na podstawie nowych zasad (uwzględniających przelicznik wiekowy) po trzech biegach? Niezwykle ciekawie! Okazuje się bowiem, że najlepsze wyniki ogólne członków danego zespołu nie mają już wyłączności na wygrywanie.

Książka autorstwa Łukasza Panfila
30.01.2024

Książka autorstwa Łukasza Panfila

W sklepiku CITY TRAIL mamy bogatą półkę książek o tematyce biegowej. Od tego roku oferta została rozszerzona o kolejną pozycję, a jej autorem jest nasz spiker - Łukasz Panfil. Już w najbliższy piątek (2 lutego), w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Łukaszem, na które serdecznie zapraszamy!

[Eko-edukacja] Garść wiedzy o mokradłach
24.01.2024

[Eko-edukacja] Garść wiedzy o mokradłach

Znacie nas i wiecie, że w naszej działalności duży nacisk kładziemy na ekologię. Dziś - na tydzień przed Światowym Dniem Mokradeł chcemy przybliżyć Wam kwestię mokradeł właśnie. Sami bardzo zdziwiliśmy się, gdy zaczęliśmy wgryzać się w temat, więc domyślamy się, że Wy także będziecie zaskoczeni, gdy przeczytacie np. że osuszone na potrzeby rolnictwa i leśnictwa torfowiska zamieniają się z pochłaniaczy dwutlenku węgla w źródło jego emisji!

Wolontariat podczas CITY TRAIL
11.01.2024

Wolontariat podczas CITY TRAIL

Pytacie nas, czy osoby niepełnoletnie mogą zostać wolontariuszami podczas organizacji naszych biegów. Odpowiadamy: jak najbardziej! Wystarczy zgłosić się mailowo oraz wypełnić i podpisać oświadczenie opiekuna, które Wam wyślemy. Z przyjemnością pokażemy Wam od kuchni, jak wygląda organizacja największego cyklu biegów przełajowych w Polsce.

Pierwsze biegi CITY TRAIL w 2024 roku za nami
08.01.2024

Pierwsze biegi CITY TRAIL w 2024 roku za nami

W weekend, 6-7 stycznia wróciliśmy na nasze przełajowe trasy po świąteczno-noworocznej przerwie. Miastami, które rozpoczęły bieganie w 2024 były Warszawa i Bydgoszcz. Zawody odbyły się w zimowej aurze - mróz oraz śnieg na ścieżkach Wam nie przeszkadzały - a wręcz przeciwnie - w przed- i pobiegowych rozmowach słychać było zadowolenie.

Nowy Rok zaczynamy w Warszawie i Bydgoszczy
05.01.2024

Nowy Rok zaczynamy w Warszawie i Bydgoszczy

Warszawa i Bydgoszcz ponownie na start! W sobotę widzimy się w warszawskim Lesie Młociny, a w niedzielę - w bydgoskim Myślęcinku. Zapowiada się mroźne bieganie, ale przecież nie ma złej pogody - trzeba się tylko dobrze przygotować! Odpowiedni strój, pożywne śniadanie, rozgrzewka i można biegać!

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"
05.12.2023

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"

Mamy dla Was dobre wieści! Kontynuujemy akcję "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!". To promocja skierowana do osób, które mają karnet na nasze biegi. Każdy z Was może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023
05.12.2023

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023

W sobotę, 25 listopada w Zielonej Górze odbyły się 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Bardziej wnikliwi kibice sportu kojarzą precyzyjną lokalizację - Drzonków jako indywidualną miejscowość. Faktycznie do 2015 roku była to oddzielna wieś słynąca z ośrodka przygotowań kadry pięcioboistów nowoczesnych. Na przełomie lat 70. i 80. bywał tam sam Bronisław Malinowski. Co wydarzyło się podczas tegorocznych mistrzostw i dlaczego o tym piszemy?

Zima nas nie powstrzyma!
04.12.2023

Zima nas nie powstrzyma!

Śnieg i mróz nie są przeszkodą dla biegaczy - taki wniosek płynie z naszych weekendowych biegów w Warszawie i Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział łącznie ponad 900 dorosłych i blisko 350 dzieci. Mimo chłodu, warunki do biegania były dobre. Podobnie jak nastroje uczestników.