Katowice

Aktualności

W weekend biegamy we Wrocławiu i Katowicach
21.02.2024

W weekend biegamy we Wrocławiu i Katowicach

Wrocław i Katowice zamkną czwartą - przedostatnią kolejkę edycji 2023/2024. We wrocławskim Lesie Osobowickim widzimy się w sobotę. Nad katowickimi Stawami Janina i Barbara jesteśmy w niedzielę. Przypominamy najważniejsze informacje przed startem - lokalizacje naszych biegów i parkingów oraz harmonogram. W newsie znajdziecie także informację o spotkaniu ze znakomitymi biegaczkami - siostrami Alicją i Anetą Konieczek.

Klasyfikacja drużynowa według nowych zasad
31.01.2024

Klasyfikacja drużynowa według nowych zasad

Jak wygląda nasza klasyfikacja drużynowa tworzona na podstawie nowych zasad (uwzględniających przelicznik wiekowy) po trzech biegach? Niezwykle ciekawie! Okazuje się bowiem, że najlepsze wyniki ogólne członków danego zespołu nie mają już wyłączności na wygrywanie.

Książka autorstwa Łukasza Panfila
30.01.2024

Książka autorstwa Łukasza Panfila

W sklepiku CITY TRAIL mamy bogatą półkę książek o tematyce biegowej. Od tego roku oferta została rozszerzona o kolejną pozycję, a jej autorem jest nasz spiker - Łukasz Panfil. Już w najbliższy piątek (2 lutego), w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Łukaszem, na które serdecznie zapraszamy!

[Eko-edukacja] Garść wiedzy o mokradłach
24.01.2024

[Eko-edukacja] Garść wiedzy o mokradłach

Znacie nas i wiecie, że w naszej działalności duży nacisk kładziemy na ekologię. Dziś - na tydzień przed Światowym Dniem Mokradeł chcemy przybliżyć Wam kwestię mokradeł właśnie. Sami bardzo zdziwiliśmy się, gdy zaczęliśmy wgryzać się w temat, więc domyślamy się, że Wy także będziecie zaskoczeni, gdy przeczytacie np. że osuszone na potrzeby rolnictwa i leśnictwa torfowiska zamieniają się z pochłaniaczy dwutlenku węgla w źródło jego emisji!

Wolontariat podczas CITY TRAIL
11.01.2024

Wolontariat podczas CITY TRAIL

Pytacie nas, czy osoby niepełnoletnie mogą zostać wolontariuszami podczas organizacji naszych biegów. Odpowiadamy: jak najbardziej! Wystarczy zgłosić się mailowo oraz wypełnić i podpisać oświadczenie opiekuna, które Wam wyślemy. Z przyjemnością pokażemy Wam od kuchni, jak wygląda organizacja największego cyklu biegów przełajowych w Polsce.

Niemal na półmetku
19.12.2023

Niemal na półmetku

Dotarliśmy niemalże do półmetka edycji 2023/2024! Średnia frekwencja z 24 biegów to 403 dorosłych oraz 147 dzieci i młodzieży. Największą z lokalizacji jest jak dotąd Warszawa - w październikowym biegu w stolicy na linii mety zameldowało się ponad 1000 uczestników, z czego 322 stanowili młodzi adepci biegania. W weekend 16-17 grudnia odbyły się ostatnie cztery wydarzenia w 2023 roku.

Ostatni biegowy weekend 2023 przed nami!
14.12.2023

Ostatni biegowy weekend 2023 przed nami!

Wrocław, Lublin, Katowice i Łódź - w tych lokalizacjach spotkamy się w najbliższy weekend. Będą to ostatnie biegi, które zorganizujmy w 2023 roku. Przypominamy najważniejsze informacje przed startem - lokalizacje naszych biegów oraz harmonogram.

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"
05.12.2023

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"

Mamy dla Was dobre wieści! Kontynuujemy akcję "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!". To promocja skierowana do osób, które mają karnet na nasze biegi. Każdy z Was może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023
05.12.2023

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023

W sobotę, 25 listopada w Zielonej Górze odbyły się 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Bardziej wnikliwi kibice sportu kojarzą precyzyjną lokalizację - Drzonków jako indywidualną miejscowość. Faktycznie do 2015 roku była to oddzielna wieś słynąca z ośrodka przygotowań kadry pięcioboistów nowoczesnych. Na przełomie lat 70. i 80. bywał tam sam Bronisław Malinowski. Co wydarzyło się podczas tegorocznych mistrzostw i dlaczego o tym piszemy?

Motywacja to podstawa!
20.11.2023

Motywacja to podstawa!

Outdoorowa aktywność fizyczna podczas jesienno-zimowych miesięcy wymaga sporej motywacji. Z tą na pewno nie macie problemu! Na mecie weekendowych (18-19 listopada) biegów we Wrocławiu i Katowicach zameldowało się blisko 1200 biegaczek i biegaczy, z czego ponad 300 to uczestnicy zawodów dziecięco-młodzieżowych. Kolejne biegi już 25 listopada w Olsztynie oraz 26 listopada w Gdyni.

Czas na drugie "rozdanie" we Wrocławiu i Katowicach!
16.11.2023

Czas na drugie "rozdanie" we Wrocławiu i Katowicach!

W sobotę, 18 listopada widzimy się we Wrocławiu, natomiast w niedzielę, 19 listopada zawitamy do Katowic. W poniższym newsie przypominamy kilka najważniejszych informacji przedstartowych. Warto zerknąć, szczególnie jeśli dopiero zaczynacie bieganie w naszym cyklu.

Nowe zasady tworzenia klasyfikacji drużynowej
12.11.2023

Nowe zasady tworzenia klasyfikacji drużynowej

Nowe kategorie wiekowe to nie koniec zmian w nadchodzącej rywalizacji w cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2023/2024. Kolejne zmiany będą dotyczyły klasyfikacji drużynowej. Przypominamy, że zgłoszenia do drużynówki zamykamy w dniu drugiego biegu.