W lutym wspólnie z Nationale-Nederlanden ogłosiliśmy konkurs na najciekawsze zdjęcia przedstawiające, jak aktywnie spędzacie czas. Konkurs skierowany był do rodzin biegających w naszych zawodach. Czas na ogłoszenie laureatów!
Zakończenie rywalizacji w naszym cyklu w edycji 2015/2016 w Bydgoszczy przyniosło rekord trasy kobiet. Zwyciężczyni biegu – Aleksandra Brzezińska pokonała 5-kilometrową pętlę w czasie 16:49. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Vegard Danielsen – 15:38. Linię mety minęły 592 osoby.
W ostatnim biegu w Parku 3 Maja dokonał się ostateczny podział miejsc na podium w "generalce". Zwyciężyli Błażej Skowroński i Sylwia Ślęzak. Linię mety minęło 287 osób.
W szóstym - ostatnim biegu CITY TRAIL w Poznaniu niespodziewane zwycięstwo odniósł Łukasz Wietecki. Wśród kobiet triumfowała Justyna Olejniczak. Linię mety minęło 1064 zawodników, a to oznacza że aż w pięciu biegach tego sezonu frekwencja w Poznaniu wyniosła ponad 1000 biegaczy.
W najbliższy weekend organizujemy trzy kolejne biegi – w sobotę w Poznaniu, a w niedzielę – w Bydgoszczy i Łodzi. Zawody będą ostatnią okazją, by sprawdzić formę na 5-kilometrowych trasach przed wiosennymi startami.
Nasz cykl różni się od pojedynczych imprez w wielu aspektach. Jednym z nich jest uroczyste podsumowanie, podczas którego wręczamy medale i nagrody. Ta siódma impreza w każdej z lokalizacji odbędzie się w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu. Prezentujemy pełny terminarz ceremonii zakończeń.
Ostatnie w sezonie zawody nad stawami Janina i Barbara to szczęśliwy dzień dla Andrzeja Nowaka. Zwycięzca dzisiejszych zawodów pokonał trasę w czasie 16:01, co jest rekordowym wynikiem na katowickiej pętli. Wśród kobiet zwyciężyła Michalina Mendecka. Linię mety minęło 335 osób.
Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 we Wrocławiu przyniosło rewelacyjne wyniki zwycięzców, a także rekord frekwencji – linię mety minęło 435 osób. Ogromne gratulacje dla najszybszych biegaczy i wszystkich, którzy ukończyli cały cykl! :)
To że technika biegu ma znaczenie dla biegnącego jest faktem bezdyskusyjnym. I jeśli tytułem tego artykułu byłoby pytanie "Czy technika biegu ma znaczenie?" to byłby to najkrótszy artykuł, jaki przeczytaliście. Odpowiedź brzmiałaby "Tak, ma" i byłoby po sprawie. Podobnie rzecz się ma ze świadomością początkujących biegaczy. Każdy z nich potwierdzi, że technika jest bardzo ważna i na pewno poprawia efektywność biegu. Ale czy coś poza takim stwierdzeniem się dzieje? Czy zmienia to podejście biegającego do treningu biegowego? Czy sama świadomość zmienia naszą technikę? I najważniejsze pytanie - dlaczego ta technika ma takie znaczenie?
Wyobraź sobie, że budzisz się któregoś dnia, podobnego do setek innych. Głowę zaprzątają ci codzienne sprawy. Nie przyszłoby ci przez myśl, że to akurat ten dzień, który będziesz wspominać już zawsze. Dzień, w którym połowa twojego ciała stanie się niesprawna, nieruchoma jak wyłączone urządzenie. Dzień, od którego nie będziesz już chodzić...
W najbliższy weekend w Lesie Osobowickim we Wrocławiu oraz nad stawami Janina i Barbara w Katowicach rozpoczniemy ostatnią serię naszych biegów.
Na ten moment czekałam już od dawna - od początku lutego trenuję w Monte Gordo w Portugalii. To mój pierwszy od dłuższego czasu obóz i jednocześnie tak inny od wcześniejszych. Do poprzedniego sezonu całą zimę szykowałam się we Wrocławiu. Mimo, że w ostatnich latach da się prawie przez cały rok biegać w kraju, to jednak taki wyjazd pomaga rozkręcić nogi i szybciej wskoczyć na wyższy poziom sportowy.