Łódź

Zwycięstwo Sylwii Ślęzak i Błażeja Skowrońskiego na zakończenie cyklu w Łodzi

05.03.2016

W ostatnim biegu w Parku 3 Maja dokonał się ostateczny podział miejsc na podium w "generalce". Zwyciężyli Błażej Skowroński i Sylwia Ślęzak. Linię mety minęło 287 osób.

Zwycięzca dzisiejszych zawodów – Błażej Skowroński uzyskał wynik 15:48. Błażej to drugi zawodnik klasyfikacji generalnej. Najlepszym biegaczem edycji 2015/2016 został niestartujący dzisiaj Tomasz Osmulski. Trzecie miejsce w "generalce”"zajął Grzegorz Petrusiewicz (trzeci na mecie niedzielnego biegu).

Najlepsza wśród kobiet w dzisiejszych zawodach – Sylwia Ślęzak uzyskała wynik 17:57. Dzięki tej wygranej pochodząca z Częstochowy zawodniczka wywalczyła drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce już przed miesiącem zapewniła sobie Monika Kaczmarek (dzisiaj nie startowała). Trzecia lokata w "generalce" przypadła drugiej dziś Zuzannie Mokros.

Wśród zawodników startujących w dzisiejszym biegu był zwycięzca Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego 2015, którego kolejna edycja odbędzie się za tydzień. Piotr Paszyński, bo o nim mowa to trener i zawodnik Orientuś Łódź. - Dzisiejszy start w CITY TRAIL to dla mnie sprawdzian przed Zimowym Ultramaratonem Karkonoskim. Po dwóch miesiącach ciężkich treningów potrzebowałem sprawdzić się na szybkiej trasie – mówił na mecie.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi odbędzie się 17 marca, o godz. 18:00 w Hali MOSiR w Parku 3 Maja. Sklasyfikowanych w cyklu jest 306 osób.

Przypominamy, że jeszcze dziś na wydarzeniu  Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź będą do wygrania wejściówki do klubu Evergym Fitness&More.