z

Wrocław

Potrójnie rekordowy bieg we Wrocławiu!

27.02.2016

Potrójnie rekordowy bieg we Wrocławiu!

Zakończenie rywalizacji w edycji 2015/2016 we Wrocławiu przyniosło rewelacyjne wyniki zwycięzców, a także rekord frekwencji – linię mety minęło 435 osób. Ogromne gratulacje dla najszybszych biegaczy i wszystkich, którzy ukończyli cały cykl! :)

Sobotni bieg odbył się w dobrych warunkach, temperatura nieco przekraczała zero stopni, a nad naszymi głowami świeciło słońce. Jedynym mankamentem było dzisiaj błoto, z którym bez problemu można sobie było poradzić biegając w odpowiednim  obuwiu.

Najszybszym zawodnikiem dzisiejszego biegu był Mateusz Demczyszak. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski uzyskał wynik 15:13, który jest rekordem trasy. Poprzedni należał do Tomasza Szymańskiego i wynosił 15:31. – Trasa jest bardzo fajna. W miarę płasko, trochę zakrętów, dzisiaj nieco błota, ale miałem kolce więc to nie było utrudnieniem. Jestem zadowolony z wyniku, bo to mój pierwszy start od dłuższego czasu. Borykałem się z kontuzją, stąd zmieniłem nieco plany startowe, odpuszczając halę na rzecz Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Żaganiu, które odbędą się za 3 tygodnie. Przed Igrzyskami Olimpijskimi wracam do startów crossowych, które są świetnym treningiem. Tutaj bardzo ważna jest siła biegowa, trzeba zmieniać rytm, włożyć w bieg więcej wysiłku, ale dzięki temu wchodząc na bieżnię czuje się moc. Bardzo dobrze, że są takie zawody jak CITY TRAIL. Startowałem dziś po raz pierwszy w tym cyklu i muszę przyznać, że bardzo pozytywnie oceniam imprezę – podkreślił po biegu zwycięzca dzisiejszych zawodów, posiadający m.in. czwarty wynik w historii polskiej LA na dystansie 1500m, mający szanse na udział w Igrzyskach Olimpijskim w Rio de Janeiro w konkurencji 3000m z przeszkodami.

Wśród kobiet zwyciężyła zdecydowana faworytka biegu, najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL we Wrocławiu – Dominika Napieraj. Aktualna mistrzyni Polski w biegach przełajowych przyjechała na bieg niemal prosto z samolotu – o północy wróciła z miesięcznego zgrupowania w Portugalii, gdzie szlifowała formę. – To był mój najdłuższy i jednocześnie najmocniej przepracowany obóz w życiu. Muszę przyznać, że dobrze go zniosłam i jestem pozytywnie nastawiona przed sezonem. Dzisiaj trener zostawił mi decyzję, czy pobiec mocno, czy po obozie i podróży jednak odpuścić walkę o jak najlepszy wynik. Biegło mi się lekko, więc postanowiłam ruszyć mocniej. Udało mi się nieznacznie poprawić własny rekord trasy sprzed miesiąca, co na pewno jest miłym akcentem na koniec cyklu – mówiła na mecie zwyciężczyni prestiżowego Birmingham Halfmarathon 2015. – Moje najbliższe plany startowe to bieg na 10km we Wrocławiu i tydzień później – 20 marca - półmaraton w Lizbonie, gdzie nastawiam się na znaczne poprawienie rekordu życiowego. Niestety data tego biegu pokrywa się z przełajowymi mistrzostwami kraju, w związku z czym w tym roku nie wystartuję – dodała Dominika.

W klasyfikacji generalnej CITY TRAIL we Wrocławiu zwyciężyli: Dominika Napieraj – wygrała cztery biegi w edycji oraz Dariusz Boratyński – dwa razy pierwszy, raz drugi i raz trzeci. Na podium wśród kobiet znalazły się także Norweżka Siri Ag oraz Danuta Piskorowska, a wśród mężczyzn – Andrzej Witek i Tomasz Sobczyk. Sklasyfikowane w cyklu są 352 osoby.

- Dzisiejszy bieg rozpoczęliśmy bardzo mocno, pierwszy kilometr wyszedł poniżej trzech minut. Początkowo biegliśmy całą grupą, potem odłączył się Mateusz Demczyszak, ja wyszedłem na prowadzenie „grupy pościgowej” w połowie trasy. Na ostatnim kilometrze doszedł do mnie Michał Wendland i walczyliśmy o drugie miejsce do ostatnich metrów. Ucieszyło mnie, że na finiszu miałem jeszcze tak dużo sił. Znacznie poprawiłem rezultat w stosunku do poprzedniego najlepszego wyniku na tej trasie, wygrałem klasyfikację generalną - jestem w pełni zadowolony – mówił po zawodach Dariusz Boratyński.

Podczas sobotniego biegu odbyła się inauguracja cyklu „I Ty możesz zostać maratończykiem”, organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław, a mającego na celu przygotowanie biegaczy do wrocławskiego półmaratonu i maratonu. Nasze zawody były dla uczestników ITMZM możliwością sprawdzenia aktualnej kondycji, co pozwoli trenerom podzielić biegaczy według poziomu zaawansowania.

Przypominamy, że oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali naszego odbędzie się 9 marca, o godz. 18:30 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku :) 

Pamiętajcie też, że na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Wrocław  organizujemy konkurs z karnetami do klubu Fitness Academy Szybowcowa.

fot. Piotr Dymus

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni