Warszawa

Warszawa na mecie!

19.03.2022

Warszawa na mecie!

Piąty, ostatni bieg sezonu 2021/2022 w Warszawie odbył się w sobotę, 19 marca. Piękna, słoneczna aura i wiele indywidualnych rekordów trasy - tak w skrócie wyglądał bieg. A najszybszymi na mecie byli Dominika Stelmach i Adam Świrgoń. Ostatnie spotkanie edycji, czyli naszą uroczystą galę (dla zawodników, którzy wzięli udział w co najmniej tzrech biegach) zaplanowaliśmy na 29 marca.

W sobotnim biegu na dystansie 5 km wzięło udział 478 osób. Wynik najszybszej z kobiet Dominiki Stelmach to 17:36.

- Dzisiejszy bieg potraktowałam stricte treningowo. W planie mam 2x5 km, pierwszy odcinek na zawodach, a na drugi ruszam po pięciu minutach przerwy – mówiła tuż po zakończeniu zwycięskiego biegu najlepsza z kobiet cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Warszawie. – Wczoraj biegałam 30 km w tempie 4:00/km, więc plan na dzisiejszy start zakładał wolniejsze tempo, ale coś mi się nie zgadzało z oznaczeniami kilometrów, więc trudno było kontrolować tempo i ostatecznie wyszło szybciej.

Drugie miejsce wywalczyła dzisiaj Iwona Wicha (18:14), a trzecia była Sylwana Gajda (18:20).

Wśród mężczyzn jako pierwszy metę w Lesie Młociny minął Adam Świrgoń – czwarty w klasyfikacji generalnej. Jego dzisiejszy wynik to 15:20.

- To moja pierwsza wygrana w tym sezonie CITY TRAIL. Poza warszawską trasą znam też lubelską i łódzką. Dzisiaj czułem się bardzo dobrze. Cieszę się, bo moja forma w ostatnich tygodniach mocno zwyżkuje. To dobry prognostyk przed sezonem, w którym być może spróbuję sił w górach, aczkolwiek to nie jest jeszcze przesądzone, bo wiem, że trener widzi mnie nadal na stadionie – mówił po zawodach Adam Świrgoń.

Drugą lokatę zajął dzisiaj Bartłomiej Falkowski (czas 15:32), a trzecie miejsce wywalczył Artur Jabłoński (wynik 15:42). W „generalce” zwyciężył nieobecny tym razem Piotr Mielewczyk.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

Nasze biegi to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 220 młodych sportowców. Wśród uczestniczek była ośmioletnia Jagna, która startowała na dystansie 600m, a po swoich zawodach głośno kibicowała dorosłym startującym na 5 km. - Dobrze mi dzisiaj poszło. Lubię nie tylko biegać, ale także dopingować. Trochę się nakrzyczałam dzisiaj – mówiła młoda zawodniczka.

Przypominamy, że uroczyste podsumowanie sezonu z rozdaniem pamiątkowych medali, dla osób które startowały z nami regularnie (ukończyły co najmniej 3 biegi) oraz nagród, zaplanowaliśmy na 29 marca w Kinie Wisła (godz. 18:30). Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśny na zbiórkę już blisko 9000 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Dzielnicy Warszawa-Bielany.

fot. Karolina Krawczyk

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni