Olsztyn

Wojtek Kopeć zwycięzcą olsztyńskiej odsłony CITY TRAIL

12.03.2022

Wojtek Kopeć zwycięzcą olsztyńskiej odsłony CITY TRAIL

Ostatni bieg sezonu nad olsztyńskim Jeziorem Długim przyniósł trzecie zwycięstwo Wojtka Kopcia, który tym samym został triumfatorem klasyfikacji generalnej. Wojtek wrócił z dzisiejszego biegu ze świetnym wynikiem - przełajowe 5 km pokonał w 15:59. W rywalizacji kobiet najlepszą okazała się Magdalena Trzeciak - druga w generalce. W sobotnim biegu wzięło udział 241 osób. 

- Dzisiejszy wynik pokazuje, że jestem w niezłej formie. Tydzień temu podczas półmaratonu w Paryżu uzyskałem drugi wynik w karierze - 1:06:56. Przygotowuję się do maratonu w Bostonie, gdzie planuję w końcu pobiec poniżej 2:20. Tamtejsza trasa nie jest łatwa, ale ja lubię pagórkowate tereny, zresztą w Paryżu też było „góra-dół”. Oby zdrowie dopisało, a za niespełna 40 dni powinno być dobrze. Dzisiaj dość ciężko mi się oddychało, ale to być może kwestia rześkiego powietrza nad Jeziorem Długim. W każdym razie plan wykonany - zwycięstwo w CITY TRAIL! – podkreślił po biegu Wojciech Kopeć.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Paweł Najmowicz (16:15), a trzeci był Wiktor Kujawa (16:28). Podium klasyfikacji generalnej mężczyzn wygląda dokładnie tak, jak podium dzisiejszych zawodów.

Wśród kobiet jako pierwsza metę nad Jeziorem Długim minęła Magdalena Trzeciak – druga w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 19:18.

- Cieszy mnie dzisiejsze zwycięstwo i ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwszy raz w CITY TRAIL startowałam 6 lub 7 lat temu. Dzisiaj chciałam poprawić swój najlepszy wynik na tej trasie, wynoszący ok. 18:50. Niestety miałam przerwę w bieganiu że względu na Covid, którego skutki jeszcze odczuwam. Być może zobaczymy się w przyszłym sezonie. Na pewno najbliższe plany to dobry wynik na 10 km. Myślałam o mistrzostwach Polski na 10000m, ale raczej nie zdążę się odpowiednio przygotować. Do zobaczenia na gali wręczania medali! – mówiła na mecie zwyciężczyni dzisiejszych zawodów.

Drugą lokatę zajęła dzisiaj Julia Twardowska (czas 20:47), a trzecie miejsce wywalczyła Paula Sadowska (wynik 21:10). W „generalce” zwyciężyła nieobecna dzisiaj Martyna Budziłek.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 122 młodych sportowców.

Przypominamy, że uroczyste podsumowanie sezonu z rozdaniem pamiątkowych medali, dla osób które startowały z nami regularnie (ukończyły co najmniej 3 biegi) oraz nagród, zaplanowaliśmy na 30 marca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (godz. 18:00). Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśmy na zbiórkę już ponad 6000 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Kacper Kirklewski