Łódź

Cztery kolejne miasta na mecie i rekordowy wynik w Bydgoszczy!

11.03.2024

Cztery kolejne miasta na mecie i rekordowy wynik w Bydgoszczy!

W weekend, 9-10 marca zakończyliśmy sezon w Lublinie, Warszawie, Łodzi i Bydgoszczy. Wydarzeniem numer jeden był rekordowy wynik zwycięzcy bydgoskiego biegu - Maciej Megier pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 14:16, co jest najlepszym wynikiem w historii naszego cyklu! Bohaterów było jednak znacznie więcej, bo każdą osobę, która ukończyła cykl, a więc startowała w naszych jesienno-zimowych zawodach regularnie - śmiało można tak nazwać.

Bydgoszcz

Niewątpliwie najciekawszym biegiem był ten rozegrany w niedzielę w bydgoskim Myślęcinku i choć to zaburza chronologię wydarzeń, od tych zawodów rozpoczniemy relację z weekendu.

Jeszcze przed startem było wiadomo, że będzie to bardzo szybkie bieganie - na linii startu pojawiło się bowiem kilku "mocnych" zawodników, a wśród nich autor rekordu wszechczasów CITY TRAIL - znakomity lekkoatleta, specjalista od 3000m z przeszkodami - Maciej Megier. Dobre warunki i rywalizacja przyniosły efekt w postaci fantastycznego wyniku - 14:16, który jest lepszy od poprzedniego rekordu CITY TRAIL o 2 sekundy! Autorem rekordu jest Maciej Megier, który pojawił się na naszych biegach w Bydgoszczy dwa razy - na początek sezonu - w październiku i na koniec - w marcu. Oba biegi okrasił rekordami cyklu, zapisując się w historii CITY TRAIL jako ten najmocniejszy. 

- Rywalizacja była dzisiaj na wysokim poziomie i widać to po wynikach – czterem zawodnikom udało się uzyskać czas poniżej 15 minut, co jest dobrym rezultatem na leśnej trasie. Porównując dzisiejszy bieg do jesiennego, kiedy to poprzednio ustanowiłem rekord CITY TRAIL, muszę wspomnieć, że w październiku byłem dwa tygodnie po dobrze przepracowanym obozie na Słowacji, natomiast dzisiaj biegałem od razu po zjeździe z obozu, który zakończyłem dokładnie trzy dni temu. Robiłem tam całkiem spory kilometraż, przez co nie byłem aż tak „świeży”. I to jeden z argumentów przemawiających za tym, że wynik ten z biegiem czasu na pewno można jeszcze wyśrubować. W 2024 roku planuję poprawić moje dotychczasowe rezultaty na bieżni i zrobić minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, na dystansie 3000m z przeszkodami. Do zobaczenia w kolejnym sezonie! - mówił po biegu Maciej Megier.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Gosiewski, z czasem 14:36, który jest najskuteczniejszym biegaczem edycji 2023/2024, a trzeci był Mateusz Kaczmarek - jego wynik to 14:42. Warto dodać również wynik czwartego zawodnika - Jakub Tuleja minął metę w czasie 14:52. To jeden z najszybszych biegów w naszej jedenastoletniej historii.

W kobiecej rywalizacji najlepszą okazała się Julia Koralewska (z czasem 16:48). W klasyfikacji generalnej zwyciężczynią okazała się Weronika Janeczek (czwarta zawodniczka niedzielnego biegu).

Na mecie biegu głównego zameldowało się 539 osób i jest to najlepszy wynik w edycji 2023/2024. Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 130 uczestników.

Lublin

Na mecie sobotniego biegu głównego zameldowało się 236 osób, a zwycięstwo odnieśli Michał Żuchowski (czas 16:40) i Katarzyna Falkowicz (wynik 19:51). W klasyfikacji generalnej cyklu triumfują wspomniany już Michał Żuchowski i nieobecna tym razem - Dominika Łukasiewicz

Wielką wartością w CITY TRAIL są stali bywalcy. Są wśród nich tacy, którzy uczestniczą w cyklu od kilkunastu lat! Jak w wielkim skrócie wyglądał miniony sezon okiem jednego z takich Uczestników? Oto relacja Mirosława Ziółka (rocznik 1963):

„Start, błoto, drzewo, błoto, drzewo, drzewo, błoto, drzewo, drzewo…błoto, meta.” Tak w wielkim skrócie opisałbym trasę CITY TRAIL w Lublinie. To moja kolejna edycja CITY TRAIL. Startuję od grudnia 2013, czyli w zasadzie od początku organizacji tych biegów w Lublinie. Po miejscu w kategorii wygląda, że najlepsza. Pierwszy bieg odpuściłem. Pomogłem w organizacji - zająłem się herbatą i depozytami. No i obserwowałem rywali. Drugi termin to już start na poważnie. Wszystko szło zgodnie z planem, tylko sznurówka nie chciała współpracować. Ostatnie dwa kilometry leciałem z rozwiązanym butem. Drugi w wiekowej - 7 sekund za liderem. No trudno, trzeba było się pozbierać… i potrenować… wiązanie butów! Bieg trzeci i czwarty, tak jak powinno być. Zwycięstwa w kategorii. Myśl przewodnia: bieg ostatni, marcowy to formalność, pikuś, dam radę i co kto woli. Realizacja: prawie 50 sekund gorzej niż w lutym. Trochę ciężko mi się biegło, chociaż warunki były super. Analizę „porażki” przeprowadziła moja żona. „Przecież w czwartek oddawałeś krew!”. Bez wymówek pogratulowałem Sławkowi wygranej i trzeba szykować się do nowej edycji.

Pełne wyniki sobotniego biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 55 młodych sportowców.

Warszawa

Na mecie sobotniego biegu głównego w warszawskim Lesie Młociny zameldowały się 544 osoby, a zwycięstwo odnieśli Mariusz Giżyński (wynik 15:17) i Anna Bańkowska (z czasem 16:37), która tym samym zapewniła sobie triumf w końcowej klasyfikacji. W męskiej "generalce" najlepszym okazał się drugi zawodnik sobotnich zawodów - Krzysztof Wasiewicz

- 3 tygodnie temu biegłam maraton w Sewilli, który był poprzedzony mocno przepracowanym okresem – m.in. na obozie w Kenii. I to właśnie na ten lutowy maraton szykowałam pierwszy szczyt formy w tym roku. Dzisiejszy wynik jest zadowalający, chociaż oczywiście żałuję, że tych kilku sekund do rekordu sprzed roku zabrakło. Ale przynajmniej mam motywację i jasny cel na kolejną edycję! Cieszę się, że wreszcie ukończyłam cykl, bo dotychczas biegałam tylko w pojedynczych zawodach i nigdy nie wywalczyłam pamiątkowego medalu. A tymczasem zaczęłam już kolejne przygotowania maratońskie – tym razem startuję w Łodzi, pod koniec kwietnia, by po raz kolejny powalczyć o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Życzcie mi zdrowia! - podkreśliła na mecie Anna Bańkowska.

Pełne wyniki sobotniego biegu głównego w Warszawie znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 277 uczestników. 

Łódź

Na mecie niedzielnego biegu głównego w Łodzi zameldowało się 377 osób i jest to najlepszy wynik sezonu. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 138 młodych sportowców. Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Grzegorz Petrusiewicz (wynik 15:49) i Martyna Karolczuk (wynik 18:38).

Jestem zadowolona, bo to czas niewiele odbiegający od mojego rekordu życiowego na 5 km z biegu ulicznego. Chociaż trasa CITY TRAIL jest urozmaicona i odczuwa się podbiegi, które mamy na trasie, to uważam, że nie przeszkadzają one w osiąganiu dobrych wyników. Myślę, że widzimy się w kolejnym sezonie! - mówiła na mecie Martyna Karolczuk.

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W klasyfikacji generalnej triumfatorów poznaliśmy już w lutym i są to nieobecni tym razem Maksymilian ZawiślakBeata Klimek.

Medale podczas ostatniej serii biegów

Nasze zawody odbywają się w 10 lokalizacjach, w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że aby otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym trzeba biegać regularnie i ukończyć co najmniej trzy biegi w trakcie edycji. W każdym z miast, podczas piątych - ostatnich zawodów sezonu 2023/2024 będą wręczane pamiątkowe medale. Rozdanie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnych - również marcowych wydarzeniach (podczas których będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Po ciekawostki zapraszamy na nasze profile na Facebooku oraz Instagramie

Sponsorem tytularnym naszej imprezy jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi są dofinansowane przez: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

fot. Tomasz Czachorowski