Katowice

CITY TRAIL w Katowicach w nieco zimowej aurze

20.11.2022

CITY TRAIL w Katowicach w nieco zimowej aurze

W drugim biegu sezonu w Katowicach, który odbył się 20 listopada wzięło udział 361 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą został drugi przed miesiącem - Oliwier Mutwil, który uzyskał znakomity rezultat - 15:22. Wśród kobiet najszybszą była Agnieszka Gortel-Maciuk, która ma na koncie już dwie wygrane w trwającej edycji. Trzecie zawody w Katowicach zaplanowaliśmy na 11 grudnia.

Wysoki poziom podczas naszych weekendowych biegów był spodziewany ze względu na zbrojenia wielu czołowych biegaczy do przyszłotygodniowych przełajowych mistrzostw Polski w Oleśnie. Zwycięzca dzisiejszych zawodów - Oliwier Mutwil planuje tam powalczyć o podium na dystansie 4 km. Wynik 23-latka uzyskany dzisiaj - 15:22 - to jeden z najlepszych rezultatów, jakie odnotowaliśmy na tej urozmaiconej trasie w dziewięcioletniej historii naszej imprezy, co daje podstawy, by sądzić, że medal MP jest realny.

- Na dziś założyłem sobie tylko tyle, żeby się porządnie zmęczyć, bo ten start to jedyny mocny akcent po obozie, a przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych. Warunki, przez mróz i miejscami śliską trasę, były dziś zdecydowanie trudniejsze niż przed miesiącem, ale to nawet na plus, ponieważ to w końcu przełaj. Jeśli chodzi o rywalizację, chciałem dziś pobiec inaczej niż zwykle. Biegłem za Dawidem Maliną przez kilometr. Potem wyszedłem na prowadzenie, a mniej więcej w połowie dystansu zerwałem mocniej tempo i udało mi się wypracować przewagę. Na mecie okazało się, że czas jest nieco lepszy niż w październiku, co cieszy tym bardziej biorąc pod uwagę te mniej sprzyjające warunki - mówił po zawodach Oliwier Mutwil, młodzieżowy mistrz Polski 2021 na dystansie 5000m.

Drugie miejsce zajął dzisiaj zwycięzca październikowych zawodów w Katowicach - Dawid Malina (wynik 15:43). Oliwier i Dawid to dwaj pretendenci do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, którzy zdecydowanie odbiegają poziomem od pozostałych zawodników. Niemniej jednak warto odnotować, że jako trzeci na mecie zameldował się dzisiaj Karol Sokołowski (czas 16:23).

Wśród pań wciąż w doskonałej formie jest Agnieszka Gortel-Maciuk. Ambitnie walczyła dzisiaj o rozbicie bariery 18 minut. Ostatecznie zabrakło tylko sekundy. Agnieszka start docelowy będzie miała za tydzień - półmaraton na Martynice. W kolejnych biegach zapowiada się interesująco ze względu na powrót do biegania szybkiej przed laty zawodniczki. Monika Hałasa - bo o niej mowa - to uczestniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2013 roku z Tampere. Monika posiada doskonałe rekordy życiowe na 1000 i 1500m (2:39,95 i 4:11,63). W dzisiejszej rywalizacji zajęła drugie miejsce, z czasem 19:08. Trzecia była Agata Długosz (wynik 19:47). 

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 93 młodych sportowców.

Zawodom dla biegaczy towarzyszyła Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK

Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie nad Stawami Janina i Barbara. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL organizujemy także w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. 

fot. Mateusz Stodolski 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni