Katowice

Ruszyliśmy w Katowicach!

31.10.2021

Ruszyliśmy w Katowicach!

Inauguracja edycji 2021/2022 w Katowicach za nami! Ostatniego dnia października nad stawami Janina i Barbara pojawiło się 369 biegaczy, w tym 122 kobiety. Zawody wygrali Agnieszka Gortel-Maciuk oraz Dawid Malina.

Nasza katowicka 5-kilometrowa trasa poprowadzona jest ścieżkami nad stawami Janina i Barbara – w bardzo ciekawych okolicznościach przyrody. To trasa o średnim poziomie trudności – nie brakuje delikatnych podbiegów, ale są też fragmenty, na których można się solidnie rozpędzić.

Męskie podium dzisiejszego biegu to Dawid Malina, Oliwier Mutwil i Mateusz Wolnik. W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk, drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj, a trzecia była Aleksandra Jachimczyk-Korbut.

- Dzisiejszy bieg był bardzo bojowy. Na końcu trzeciego kilometra przewróciłam się, uszkadzając mięsień uda. Świadomość, że walczę dla mojej drużyny była jednak tak wielką motywacją, że szybko się pozbierałam i pobiegłam dalej, walcząc o cenne punkty w drużynówce – mówiła po zawodach Agnieszka Gortel-Maciuk, mistrzyni Polski w maratonie z 2013 roku. - Jesienny las jest piękny, ale ścieżki pokryte liśćmi bywają niebezpieczne, bo maskują podłoże. Trzeba być bardzo uważnym. Mam nadzieję, że mój uraz nie będzie poważny, bo za tydzień planowałam startować w półmaratonie – dodała.

Pełne WYNIKI znajdują się TUTAJ

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 101 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że nasze biegi charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Terminy kolejnych biegów w Katowicach to 28 listopada, 16 stycznia, 27 lutego i 27 marca. Wszystkie odbędą się na trasie nad stawami Janina i Barbara. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i odbędzie się w kwietniu.

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej akcji CITY TRAIL.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny