z

Katowice

Ostatni bieg w Katowicach

28.02.2018

Ostatni bieg w Katowicach

W niedzielę, 4 marca zapraszamy na szósty bieg nad stawami Janina i Barbara w Katowicach. Tego dnia poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej (wśród kobiet pewna wygranej jest Sylwia Ślęzak), rozstrzygnie się także walka o kolejne lokaty – zarówno w kategoriach open, jak i wiekowych. Elektroniczne zapisy potrwają do końca dnia w środę, 28 lutego.

Wiele wskazuje na to,  że warunki będą w niedzielę bardzo dobre – po fali mrozów ma się ocieplić, a trasa na pewno będzie zmrożona i przyczepna, zatem życzymy Wam życiówek!

ZAPISY I OPŁATY

Elektroniczna rejestracja do sobotniego biegu jest otwarta do końca dnia w środę, 28 lutego. Opłata startowa wynosi 20 zł. Po tym terminie zapisy będą możliwe tylko w sobotnim biurze zawodów, a koszt startu wzrośnie do 29 zł.

Oczywiście do biegu mogą zapisać się również osoby, które jeszcze w naszym cyklu nie startowały.

W CITY TRAIL Junior opłata startowa to zawsze 5 zł, z czego połowę przekazujemy na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

CEREMONIA ZAKOŃCZENIA

Podsumowanie edycji, a więc rozdanie medali i nagród odbędzie się 28 marca, o godz. 18:30, w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Każdy, kto ukończy minimum cztery biegi (mogą być w różnych miastach) otrzyma pamiątkowy medal, który prezentujemy poniżej.

PLAN MINUTOWY

Harmonogram biegów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D0 (do 5 lat) i D1 (6-7 lat) – dystans ok. 300 m

9:50 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D2 (8-9 lat) dystans ok. 600 m

10:10 - zbiórka do biegów CITY TRAIL Junior – kat. D3 (10-12 lat) – dystans ok. 1 km i D4 (13-15 lat) – dystans ok. 2 km

11:00 – start biegu głównego na 5 km

TRASA

Trasa nad stawami Janina i Barbara jest urozmaicona, nie brakuje niewielkich podbiegów. W całym cyklu znajduje się w połowie skali trudności :) Trasa będzie wyznaczona pomarańczowymi taśmami z napisem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Poglądowa mapa jest dostępna w zakładce TRASA.

BIURO ZAWODÓW

Biuro zawodów naszych biegów działa zawsze w dniu imprezy w godz. 8:30-10:30. W Katowicach mieści się ono w okolicy mety zawodów – w ośrodku Rybaczówka. Przypominamy, że nie ma możliwości odebrania pakietu za inną osobę - każdy musi pojawić się w biurze osobiście - z dokumentem tożsamości. 

PARKINGI

Zalecamy zostawienie aut na parkingu przy ul. Karolinki (w pobliżu KWK Stasznic, ok. 400m od biura zawodów). Nie będzie możliwości dojazdu bezpośrednio pod biuro, ani parkowania aut wzdłuż ulicy Pszczyńskiej.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ JESZCZE NIE WSZYSTKO JASNE

Na trasie nad katowickimi stawami Janina i Barbara trzy zwycięstwa odniósł Dawid Malina, który - jeśli pojawi się w niedzielę - najpewniej zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Jeśli Dawid nie wystartuje szanse na wygraną mają Damian Drożdż, Oliwier Mutwil oraz Kamil Czapla. Wśród kobiet końcowy triumf zapewniła sobie już w styczniu Sylwia Ślęzak.

Przypominamy, że w klasyfikacji generalnej nagrodzimy pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a dodatkowo osoby, które zajmą miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych (jest ich aż 12 i nie dublują się z klasyfikacją open).

BIEGACZU, MASZ WIĘCEJ NIŻ 40 LAT? ZBADAJ SIĘ!

Podczas niedzielnego biegu odbędą się badania poziomu PSA -  dla mężczyzn powyżej 40. roku życia. PSA to antygen produkowany przez prostatę. Określenie, czy jego poziom nie jest podwyższony jest pierwszym krokiem w diagnozowaniu schorzeń gruczołu krokowego - badanie takie należy wykonywać przynajmniej raz w roku. Wyniki dostępne są po pięciu minutach, badanie nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań (np. nie trzeba być na czczo), a wszystko sprowadza się do ukłucia w palec, podobnie jak przy badaniach poziomu glukozy.

Dodatkowo każdy – bez względu na wiek i płeć będzie mógł sprawdzić poziom glukozy.

Badania będą realizowane przez Fundację Kapitan Światełko, która jest organizatorem akcji Movember Polska.

SKORZYSTAJ ZE ZNIŻKI W SKLEPIE BIEGACZA

Do końca lutego macie szansę na skorzystanie ze zniżki na leginsy i spodnie przygotowanej przez Sklep Biegacza. Zapraszamy do obejrzenia katalogu produktów. Zakupy ze zniżką są możliwe także w sklepach stacjonarnych – wystarczy przy zakupach podać kod: citytrail17.

W marcu zniżka będzie dotyczyła butów do biegania w terenie.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Na naszym facebookowym profilu funkcjonuje WYDARZENIE dedykowane katowickiej edycji naszego cyklu. Warto do niego dołączyć, bo to miejsce, w którym odbędzie się konkurs – zadanie konkursowe opublikujemy w sobotę – właśnie na wydarzeniu. Nagrodami będą gadżety marki Salomon.

Pamiętajcie, że każdy z Was ma obowiązek zapoznania się z REGULAMINEM. Zachęcamy także do przeczytania FAQ.

Do zobaczenia! 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni