Rywalizacja 2021/2022 w Lublinie i Poznaniu zakończona!

05.03.2022

Rywalizacja 2021/2022 w Lublinie i Poznaniu zakończona!

Piąty – ostatnie zaplanowane na edycję 2021/2022 biegi w Lublinie i Poznaniu za nami. Sobotnie (5 marca) zawody zakończyły sportową część naszego cyklu w tych dwóch lokalizacjach, ale nie były ostatnimi wydarzeniami. Zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

Lublin

W sobotnim biegu na dystansie 5 km wzięło udział 219 osób. Najszybszym okazał się Michał Biały, z czasem 16:20.

- Startowałem w CITY TRAIL pierwszy raz w tym sezonie. Założyłem pobiec lepiej niż wynik, który uzyskałem podczas ostatniego startu (17:10 w marcu 2020). Efekt ostateczny jest nadzwyczajnie dobry, 16:21 w samotnym biegu daje do myślenia jakby to mogło być w silniejszej obsadzie. Nie mam sprecyzowanych planów na najbliższe miesiące. Cykl CITY TRAIL znam od początku funkcjonowania w Lublinie. W sezonie 2013/14 zająłem tu trzecie miejsce, a rok później byłem drugi w generalce. Nie wykluczam startów w przyszłym sezonie, ale trudno mi powiedzieć, jak ułożą się moje plany – mówił po zawodach Michał Biały.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Krystian Kuna (17:07), a trzeci był Mateusz Utnicki (17:14). Zwycięzcą klasyfikacji generalnej jest nieobecny dzisiaj Damian Świerdzewski.

Wśród kobiet jako pierwsza metę nad Zalewem Zemborzyckim minęła Natalia Zych, która tym samym zapewniła sobie wygraną w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 18:50.

- Cieszy mnie kolejne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Chciałam pobiec szybciej niż mój najlepszy dotychczasowy wynik na tej trasie (19:15 w 2020 roku). Udało się z nawiązką. Na pewno warunki były dzisiaj sprzyjające do szybkiego biegania. Nie wiedziałam natomiast czego mogę się dokładnie spodziewać. Sezon jesienno-zimowy był trudny, chorowałam trochę, miałam kontuzję, ale okazuje się, że moja dyspozycja jest na niezłym poziomie. Po sezonie CITY TRAIL zaczynam myśleć o mojej docelowej dyscyplinie sportu, którą jest triathlon. Wywodzę się z pływania, najbardziej lubię rower, ale samo bieganie tez wychodzi mi przyzwoicie – podkreśliła na mecie Natalia Zych.

Drugą lokatę zajęła dzisiaj Beata Klimek (czas 19:18), a trzecie miejsce wywalczyła Dominika Łukasiewicz (wynik 19:37).

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

Nasze biegi to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział 54 młodych sportowców.

Lubelskie zawody wspiera Miasto Lublin. Lokalnymi współorganizatorami są InesSport oraz Perfect Runner Team.

Poznań

W poznańskim biegu głównym wzięło udział 539 osób. Najszybszym okazał się (po raz czwarty w edycji) – Sebastian Nowicki, z czasem 14:55. To właśnie Sebastian jest triumfatorem klasyfikacji generalnej.

- Po biegu jak i w trakcie czułem się bardzo dobrze. Niestety w trakcie biegu złapał mnie dość mocny skurcz w okolicy brzucha, przez co pokutowałem po wbiegnięciu na linię mety. Takie rzeczy niestety się zdarzają, ale ważne, że mimo wszystko wciąż trzymam poziom i robię swoje. Chciałem się dziś przetrzeć przez zbliżającym się startem na 10 km, który już w kolejną niedzielę. Przygotowania do sezonu poszły bardzo dobrze. Z trenerem zrealizowaliśmy założenia. Teraz już tylko pozostaje nam czekać na nadchodzące starty i dobrze się regenerować – mówił po zawodach Sebastian Nowicki, który w lutym został tatą. - Narodziny dziecka obróciły mój świat do góry nogami, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zawsze chciałem być ojcem. Fakt narodzin Oliwii daje mi „kopa” do działania. Jestem w niej całkowicie zakochany. Nieprzespane nocki itd. są wpisane w wychowanie dziecka. Ale wraz z żoną dobrze sobie radzimy, dzięki czemu oboje możemy się realizować.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Wiktor Maćkowski (15:47), a trzeci był Maciej Kowalski (16:00).

Wśród kobiet jako pierwsza metę nad poznańską Rusałką minęła Patrycja Talar – najszybsza również przed miesiącem, druga w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 18:26. Drugą lokatę zajęła dzisiaj Aleksandra Bereśniewicz (czas 18:38), a trzecie miejsce wywalczyła Urszula Kafarska (wynik 19:00). W „generalce” zwyciężyła nieobecna dzisiaj Oliwia Wawrzyniak.

Na poznańskiej trasie pojawiła się Julia Dias z Gdyni, regularnie startująca w trójmiejskiej odsłonie CITY TRAIL. – Jestem w Poznaniu na weekend, więc postanowiłam skorzystać z okazji i sprawdzić nową dla mnie lokalizację CITY TRAIL. Trójmiejskie trasy są zdecydowanie bardziej wymagające, tutaj nad Rusałką można się faktycznie rozpędzić, choć utrudnieniem było błoto na ścieżkach. Tak czy siak – podobało mi się! -  mówiła tuż po biegu Julia Dias, m.in. dwukrotnie trzecia kobieta w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Trójmieście.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

Nasze biegi to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym wydarzeniu wzięło udział 211 młodych sportowców.

Poznańskie zawody wspiera Miasto Poznań.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Zbiórka będzie kontynuowana również w innych lokalizacjach CITY TRAIL, czyli Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni