CITY TRAIL Gold

CITY TRAIL Gold – ogólnopolski finał sezonu w Bydgoszczy!

25.03.2022

CITY TRAIL Gold – ogólnopolski finał sezonu w Bydgoszczy!

Pierwsza, historyczna edycja naszego ogólnopolskiego, prestiżowego podsumowania sezonu odbędzie się 9 kwietnia w bydgoskim Myślęcinku. Na wydarzenie złożą się biegi najszybszych zawodniczek i zawodników startujących od października w naszych zawodach CITY TRAIL, a także bieg towarzyszący – otwarty dla wszystkich. Zapisy trwają!

5-kilometrowa trasa będzie poprowadzona ścieżkami nieznanymi dotąd naszym citytrailowym biegaczom. Zaprezentujemy ją wkrótce. Już dzisiaj możecie zapoznać się z REGULAMINEM.

Nagrody finansowe

W biegu „Elity” – jak możemy nazwać rywalizację zawodników, którzy zdobyli kwalifikację wynikową lub zapewnili ją sobie zajmując miejsca I-III w kategoriach wiekowych, przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody finansowe. Dodatkową nagrodą dla zwyciężczyni oraz zwycięzcy będzie zegarek Suunto 9 Peak!

Śmiało możemy powiedzieć, że nasz bieg wyróżnia się pod tym względem na mapie polskich biegów przełajowych. I nie jest to przypadek. Jak podkreślaliśmy wiele razy, idea biegów przełajowych jest nam bardzo bliska. Zależy nam na przywróceniu przełajom należnej im rangi i podkreśleniu ich roli w rozwoju poziomu sportowego polskich biegów długich. Dlatego tak bardzo emocjonuje nas fakt, że w tym roku wreszcie wprowadzamy w życie projekt pod nazwą CITY TRAIL Gold!

Szczegóły dotyczące nagród znajdują się na grafice:

Przepustka do udziału

O kwalifikację wynikową walczyliście od października. Minima wyliczyliśmy dla wszystkich dwunastu kategorii wiekowych, oddzielnie dla każdej z naszych lokalizacji – ze względu na różnorodne, nieporównywalne profile tras. Druga opcja kwalifikacji to zajęcie miejsca I-III w kategorii wiekowej w swoim mieście.

Minima kobiet:

Minima mężczyzn:

Osoby, które mają kwalifikację do udziału w naszym ogólnopolskim finale znajdą tę informację przy swoim nazwisku (oznaczoną jako "Q" lub "q") na listach prezentujących klasyfikacje generalne edycji 2021/2022 w każdym z miast.

Zapewnienie sobie kwalifikacji nie oznacza automatycznego znalezienia się na liście startowej. Poza osobami, które zajęły miejsca I-III w kategoriach generalnych w klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn, obowiązywać będzie rejestracja oraz opłata startowa.

Bieg otwarty

Bieg CITY TRAIL Gold będzie niezwykłym wydarzeniem – jesteśmy przekonani, że czekają nas wielkie emocje! I Ty będziesz mógł/mogła te emocje przeżywać razem z nami! Jeśli pojawisz się 9 kwietnia w Bydgoszczy będziesz mieć okazję kibicować najszybszym zawodnikom startującym w naszym cyklu, a przed biegiem „Elity” sam/sama staniesz na linii startu i pokonasz tę samą trasę, co nasi ścigacze! Oczywiście na mecie otrzymasz pamiątkowy medal, a dodatkowo będziesz mieć szansę na wygranie zegarka Suunto 9 Peak! Udział w zawodach CITY TRAIL Gold wymaga dodatkowej rejestracji. 

ZAPISY TRWAJĄ! [kliknij]

Harmonogram startów

  • 10:30 - Bieg Towarzyszący;
  • 11:30 - Bieg Finałowy Kobiet;
  • 12:30 - Bieg Finałowy Mężczyzn.

fot. Grzegorz Winnicki

Sponsor tytularny