Poznań

Aktualności

Zaczynamy trzecią kolejkę edycji 2023/2024!
07.12.2023

Zaczynamy trzecią kolejkę edycji 2023/2024!

Poznań i Szczecin jako pierwsze wchodzą w trzecią kolejkę naszego cyklu (z pięciu zaplanowanych na edycję). W Poznaniu widzimy się w sobotę, 9 grudnia, a w Szczecinie - w niedzielę, 10 grudnia. Dla biegaczy myślących o rywalizacji w klasyfikacji generalnej oraz marzących o pamiątkowym medalu to ostatni dzwonek, by dołączyć do naszego przełajowego biegania. A tymczasem przypominamy najważniejsze informacje przedstartowe.

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"
05.12.2023

Wraca akcja "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!"

Mamy dla Was dobre wieści! Kontynuujemy akcję "Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!". To promocja skierowana do osób, które mają karnet na nasze biegi. Każdy z Was może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023
05.12.2023

Biegacze CITY TRAIL w Przełajowych Mistrzostwach Polski 2023

W sobotę, 25 listopada w Zielonej Górze odbyły się 95. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Bardziej wnikliwi kibice sportu kojarzą precyzyjną lokalizację - Drzonków jako indywidualną miejscowość. Faktycznie do 2015 roku była to oddzielna wieś słynąca z ośrodka przygotowań kadry pięcioboistów nowoczesnych. Na przełomie lat 70. i 80. bywał tam sam Bronisław Malinowski. Co wydarzyło się podczas tegorocznych mistrzostw i dlaczego o tym piszemy?

Nowe zasady tworzenia klasyfikacji drużynowej
12.11.2023

Nowe zasady tworzenia klasyfikacji drużynowej

Nowe kategorie wiekowe to nie koniec zmian w nadchodzącej rywalizacji w cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2023/2024. Kolejne zmiany będą dotyczyły klasyfikacji drużynowej. Przypominamy, że zgłoszenia do drużynówki zamykamy w dniu drugiego biegu.

Uwaga konkurs! Zainspiruj innych do biegania!
09.11.2023

Uwaga konkurs! Zainspiruj innych do biegania!

Podczas biegu II kolejki naszego cyklu zrób sobie zdjęcie(-a) z tabliczką przygotowaną wspólnie ze Zmiany Zmiany, z wybranym przez siebie hasłem. Wstaw je na swój profil na Instagramie dodając opis, który zainspiruje innych do ruszenia się z kanapy i wygraj zdrowy, słodki zestaw batonów.

CITY TRAIL po pierwszej kolejce sezonu 2023/2024
08.11.2023

CITY TRAIL po pierwszej kolejce sezonu 2023/2024

Za nami pierwsza kolejka edycji 2023/2024. Oprócz ogromnej energii, którą co weekend otrzymujemy od Was dostaliśmy informację zwrotną w postaci statystyk, które bacznie śledzimy. Było rekordowo pod wieloma względami. Prześledźmy jak po inauguracyjnej serii sezonu 2023/2024 kształtują się liczby.

Sezon na przełajowe bieganie trwa!
06.11.2023

Sezon na przełajowe bieganie trwa!

W pierwszy weekend listopada zorganizowaliśmy cztery biegi. W sobotę biegali poznaniacy i lublinianie, a w niedzielę - szczecinianie i łodzianie. Warto zauważyć, że wśród startujących pojawił się Kamil Leśniak - ultramaratończyk, który kilkanaście dni temu ustanowił rekord Głównego Szlaku Beskidzkiego - ponad 500 km i 20 000 m przewyższenia pokonał w 93 godziny i 42 minuty. W najbliższy weekend (11-12 listopada) odpoczywacie od przełajów - kolejne biegi zaplanowaliśmy na 18 i 19 listopada - we Wrocławiu oraz Katowicach.

Przed nami cztery biegi w jeden weekend!
03.11.2023

Przed nami cztery biegi w jeden weekend!

W weekend 4-5 listopada kończymy pierwszą kolejkę edycji 2023/2024 i jednocześnie otwieramy drugą serię biegów! W sobotę widzimy się w Lublinie i Poznaniu, a w niedzielę - w Łodzi i Szczecinie. W poniższym newsie przypominamy kilka najważniejszych informacji przedstartowych. Biegasz z nami? Zapoznaj się z nimi koniecznie.

Poznań z rekordem trasy!
30.09.2023

Poznań z rekordem trasy!

W sobotę, 30 września nad poznańskim jeziorem Rusałka rozpoczęliśmy jedenastą ogólnopolską edycję naszego. Inauguracyjne zawody ukończyły 653 osoby, a najszybszym okazał się Sebastian Nowicki, który poprawił dziewięcioletni już rekord trasy. Od dzisiaj wynosi on 14:33 (5 km). Wśród kobiet najszybszą okazała się Malwina Misjan. Biegowi dla dorosłych tradycyjnie towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 200 m do 1 km. Drugi bieg edycji 2023/2024 odbędzie się 4 listopada.

Startujemy!
28.09.2023

Startujemy!

Ruszamy z jedenastą, ogólnopolską edycją naszego cyklu! Pierwsze biegi odbędą się 30 września w Poznaniu oraz 1 października w Szczecinie. W poniższym newsie przypominamy kilka najważniejszych informacji przedstartowych. Biegasz z nami? Zapoznaj się z nimi koniecznie.

Jak zacząć biegać? Pierwsze 5 km
28.09.2023

Jak zacząć biegać? Pierwsze 5 km

Jesteś zdrowy(-a) i aktywny(-a). Może jeździsz na rowerze. Może pływasz. Może chodzisz na siłownię. A może wspinasz się lub grasz w tenisa. I uwaga - nie są to sporadyczne aktywności. Pewnego dnia, wpadłeś(-aś) na pomysł – zacznę biegać. Tak! Postanowione. Po chwili euforii, przychodzą pierwsze wątpliwości: „jak zacząć?”, „ile kilometrów na początek?”, „skąd mam wiedzieć, jakim tempem?”. No właśnie. Bieganie wydaje się być banalnie proste, ale jak się nad nim dłużej zastanowić, wcale takie proste nie jest. I właśnie dlatego, przygotowaliśmy krótki poradnik, jak przebiec pierwsze 5 km. Bez zatrzymania.

On Cloudvista – numer jeden na codzienne treningi w terenie
26.09.2023

On Cloudvista – numer jeden na codzienne treningi w terenie

Jako biegający organizatorzy staramy się służyć Wam poradami treningowymi oraz sprzętowymi. Nowy Partner - marka On - to dla nas duża motywacja, by w rozpoczynającym się lada dzień sezonie regularnie podrzucać Wam recenzje sprzętu. I tak dzisiaj mamy dla Was recenzję butów - modelu Cloudvista, który rekomendujemy na nasze biegi. Co więcej będziecie mogli przetestować buty na własnych stopach! Za nami już testy w Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach.

Sponsor tytularny