Wrocław

Darek Boratyński zwycięzcą listopadowego biegu we Wrocławiu

19.11.2022

Darek Boratyński zwycięzcą listopadowego biegu we Wrocławiu

W drugim biegu sezonu we Wrocławiu, który odbył się 19 listopada wzięło udział 458 biegaczek i biegaczy. Zwycięzcą został rekordzista naszej trasy w Lesie Osobowickim - Darek Boratyński, który uzyskał znakomity rezultat - 14:38. Wśród kobiet najszybszą była - podobnie, jak przed miesiącem - Kinga Pietras. Trzecie zawody edycji we Wrocławiu zaplanowaliśmy na 10 grudnia.

Dzisiejszy wynik Darka Boratyńskiego na naszej 5-kilometrowej trasie (14:38) świadczy o wysokiej formie podopiecznego trenera Jacka Wośka. Nic w tym dziwnego, bowiem dokładnie za tydzień odbędą się przełajowe mistrzostwa Polski, podczas których Darek planuje powalczyć o zwycięstwo.

Czuję, że jest moc. Na mecie dzisiejszego biegu osiągnąłem zakładany rezultat z nadspodziewanym luzem. 4 km przebiegłem szybciej ok. 10 sekund szybciej niż w marcu - kiedy "biłem" rekord trasy. Wtedy zdecydowałem się na bardzo mocny finisz, dzisiaj na ostatnim kilometrze delikatnie zwolniłem, bo było mi trochę zimno i miejscami bylo ślisko, zwłaszcza na końcówce. Cieszę się, że miałem dzisiaj za plecami mocnych rywali - presję wywierali na mnie Mikołaj Czeronek i Dawid Borowski. Znacznie łatwiej w takiej sytuacji się zmobilizować - podkreśla wicemistrz kraju w rozegranych przed dwoma tygodniami mistrzostwach na dystansie 5 km. - Na Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych będą rozegrane dwa dystanse - 4 i 8 km. Startuję na dłuższym, ale na obu dystansach celowałbym w zwycięstwo. Wybraliśmy z trenerem trasę 8-kilometrową, bo uznaliśmy, że tutaj zgłoszonych jest więcej czołowych biegaczy w Polsce, a my chcemy mierzyć się z jak najlepszymi. Trzeba podejmować ryzyko.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Mikołaj Czeronek (wynik 14:45), a trzeci był Dawid Borowski (czas 14:50).

W rywalizacji kobiet jako pierwsza do mety dotarła Kinga Pietras, z czasem 18:34. Drugą lokatę wywalczyła Klaudia Pawlus (czas 18:43), a trzecia była Emilia Liputa (wynik 18:55).

Wyniki biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

Przed biegiem głównym, odbyły się zawody CITY TRAIL Junior na dystansach 200m, 400m, 600m, 1 km, w których wzięło udział 250 młodych sportowców.

Zawodom dla biegaczy towarzyszyła Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

Dzisiejszemu biegowi towarzyszyła dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów otrzymało nagrody od Herbapol Poznań. To część akcji mającej na celu podkreślenie wagi profilaktyki męskich chorób.

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 biegów – wszystkie na 5-kilometrowej trasie w Lesie Osobowickim. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zawody pod szyldem CITY TRAIL organizujemy także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Warszawie. W każdej z lokalizacji zaplanowano po 5 biegów. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold. 

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny