z

Wrocław

Wrocław: zacięta walka o wygraną w trzecim biegu

15.01.2022

Wrocław: zacięta walka o wygraną w trzecim biegu

Sytuacja, w której trzech pierwszych zawodników kończy bieg z takim samym czasem netto, jest rzadkością. Tak właśnie wyglądała rywalizacja w naszych styczniowych zawodach we Wrocławiu. Zwycięstwo odniósł Robert Kulik. Wśród kobiet triumfowała Julia Sikora. Linię mety minęły dzisiaj 432 osoby. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 149 młodych sportowców. 

Robert Kulik, Jakub Gorzelańczyk i Andrzej Witek – to męskie podium dzisiejszego biegu.

- Rywalizacja była bardzo zacięta. Biegliśmy zwartą, trzyosobową grupą, minimalnie traciłem do prowadzących, ale na ostatnim kilometrze dogoniłem rywali i bardzo szybkim finiszem objąłem prowadzenie. Jestem zadowolony, gdyż moim koronnym dystansem jest 1500m. Planowaliśmy z trenerem wynik w okolicach 15:30, ale udało się pobiec szybciej. W sezonie letnim nadal będę skupiał się na 1500m, ale z trenerem doszliśmy do wniosku, że spróbuję też 5000m – mówił na mecie zwycięzca.

Co ciekawe, drugi i trzeci zawodnik na mecie – Jakub Gorzelańczyk i Andrzej Witek - to z kolei biegacze górscy. Andrzej Witek z powodzeniem startuje także w maratonie – może pochwalić się rekordem życiowym na poziomie 2:23:32.

- Czułem się dzisiaj naprawdę dobrze, więc od startu wyszedłem na prowadzenie. Ostatecznie wywalczyłem trzecie miejsce, bijąc się o nie do ostatnich metrów z Kubą. Dzisiejszy wynik to najlepszy czas, jaki osiągnąłem na tej trasie – podkreślił po biegu Andrzej Witek. - Planuję ukończyć cykl, więc na pewno pojawię się w lutym. W marcu CITY TRAIL wypada dzień przed Półmaratonem Warszawskim, więc raczej zrezygnuję z biegania w przełaju. Mój start docelowy na wiosnę to maraton, najpewniej w Rotterdamie. Z kolei po maratonie skupię się na biegach w górach – zapowiada.

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza metę minęła dzisiaj niespełna 19-letnia Julia Sikora, a jej czas to 18:36. 

- Był to mój debiut w biegu głównym CITY TRAIL. Cieszę się, że wypadł doskonale. Do tej pory startowałam w biegach młodzieżowych. Obecnie jestem na etapie budowania objętości, chociaż być może wystartuję kilka razy na hali. W sezonie letnim skupię się na dystansach 3000m i 5000m. Ostatnim ważnym startem były dla mnie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w listopadzie w Tomaszowie Lubelskim, gdzie uplasowałam się w pierwszej dziesiątce. Być może zobaczymy się na kolejnych biegach CITY TRAIL – mówiła po zawodach zwyciężczyni.

Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Patas (18:46), a trzecia była Emilia Liputa (18:55). Pełne wyniki dzisiejszego biegu głównego znajdują się TUTAJ. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn rywalizacja w klasyfikacji generalnej nadal trwa. 

Kolejny - czwarty już bieg CITY TRAIL we Wrocławiu w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 26 lutegoA tymczasem zachęcamy, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

fot. Filip Gomułkiewicz


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni