Wrocław

Wrocław po raz pierwszy!

30.10.2021

Wrocław po raz pierwszy!

W sobotę, 30 października odbył się pierwszy z pięciu biegów sezonu 2021/2022 we Wrocławiu. "Cudowna atmosfera, piękna leśna sceneria" - tak podsumowała bieg zwyciężczyni zawodów - Kinga Pietras. Męską rywalizację wygrał Konrad Pogorzelski. Linię mety biegu głównego przekroczyło 435 osób, w tym 171 kobiet. 

Nasza wrocławska 5-kilometrowa trasa poprowadzona jest ścieżkami Lasu Osobowickiego i daje możliwość rozwinięcia dużych prędkości. Potwierdzeniem jest wynik dzisiejszego zwycięzcy – Konrad Pogorzelski uzyskał czas 15:07. Drugie miejsce wywalczył Mikołaj Czeronek – 15:14, a trzeci był Wojciech Kowalski – 15:17.  

W rywalizacji kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła debiutująca na trasie CITY TRAIL Kinga Pietras, która na pokonanie 5 km potrzebowała 17:58.

- Muszę przyznać, że był to bardzo udany debiut. Cudowna atmosfera, piękna leśna sceneria. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnego biegu i będę namawiać do udziału wszystkich znajomych biegaczy! – mówiła po zawodach najszybsza biegaczka dzisiejszej imprezy – Kinga Pietras. – Swój start oceniam bardzo dobrze. Pobiegłam rozsądnie, by mieć zapas sił na finisz. Od 2 km, gdzie wyszłam na prowadzenie biegłam przed siebie i nie oglądałam się za rywalkami.

Drugie miejsce zajęła Emilia Liputa (wynik 18:34), a trzecia była Ula Krupa (wynik 18:48). Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce kobiet znalazło się aż pięć podopiecznych znanego wrocławskiego trenera – Jacka Wośka.

Pełne WYNIKI znajdują się TUTAJ

Zawody CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży, które są rozrywane na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km. W dzisiejszej rywalizacji wzięło udział 148 młodych sportowców.

Warto przypomnieć, że nasze biegi charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy w edycji. Medale oraz nagrody będą wręczone na podsumowaniu sezonu, które będzie miało formułę uroczystej gali i we Wrocławiu odbędzie się w kwietniu.

– Zaczynając swoją przygodę z bieganiem, nigdy nie sądziłem, że aż w takim stopniu zmieni ono moje życie. Bardzo szybko przekonałem się, że to nie tylko sposób na poprawę sylwetki, ale też na radzenie sobie ze stresem i poprawę koncentracji. Dlatego jako wieloletni partner cyklu CITY TRAIL chcemy zachęcać Polaków do codziennej dawki ruchu, zmiany nawyków żywieniowych, regularnych badań okresowych i pozytywnego nastawienia do życia. Rodzinne biegi przełajowe to doskonała okazja do tego, by wprowadzić aktywność do codziennej rutyny, a tym samym zadbać o swoje zdrowie – mówi Tomasz Zyśko, Dyrektor ds. Klienta Indywidualnego w Nationale-Nederlanden i ambasador tegorocznej edycji.

Zapraszamy na nasze facebookowe wydarzenie, gdzie znajdziecie pierwsze zdjęcia z zawodów.

fot. Tomasz Pawlicki 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni