z

Wrocław

Jak najlepiej zacząć rok? Na biegowo!

04.01.2020

Jak najlepiej zacząć rok? Na biegowo!

Początek roku zawsze motywuje do aktywności fizycznej. Z realizacją tych postanowień dłużej niż przez kilka tygodni bywa różnie, ale dzisiejszy bieg we Wrocławiu był świetną okazją, by wprowadzić w życie plan na aktywny rok 2020. W czwartej już imprezie w edycji 2019/2020 wystartowało 452 zawodników, a zwycięstwo odniósł Szymon Dorożyński. Wśród kobiet najszybszą okazała się Natalia Bielak.

Szymon Dorożyński zwyciężył dzisiaj po raz czwarty w sezonie, co oznacza, że jest pewien wygranej w klasyfikacji generalnej cyklu, w której liczą się cztery najlepsze starty (z sześciu zaplanowanych na edycję). Dzisiejszy wynik Szymona na 5-kilometrowej pętli w Lesie Osobowickim to 15:14.

- Dzisiejszy bieg był najwolniejszy ze wszystkich w tym sezonie. Było czajenie się, nie było rywalizacji, jak w poprzednich imprezach, bo Darek Boratyński – mój główny przeciwnik nie planował dzisiaj biegać szybko. Do trzeciego kilometra trzymał się ostatecznie czwarty Przemek Chatys, co mnie zaskoczyło. Potem urwałem się chłopakom i biegłem swoje. Jestem usatysfakcjonowany tym sezonem, ale przyznaję, że znakiem zapytania są dla mnie te starty. W pierwszych zawodach, w październiku, pobiegłem 14:50, a byłem tuż po roztrenowaniu, więc można powiedzieć, że był to start na dużej świeżości. Dzisiaj jestem w bardzo mocnym treningu i biegnę znacznie wolniej. Widać, że jestem „zamulony” treningiem, bo na razie robimy obudowę, pracujemy nad wytrzymałością ogólną. Zobaczymy, co będzie w sezonie – mówił na mecie Szymon Dorożyński, mistrz Polski na 5 km z 2019 roku.

Drugie miejsce zajął Dariusz Boratyński – jego czas to 15:21, a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek (czas 15:24).

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła debiutująca na wrocławskiej trasie 17-letnia Natalia Bielak. Jej czas to 17:34.

- Start uważam za naprawdę udany - trasa jest szybka, dlatego biegło się lekko. Biegi przełajowe przychodzą mi łatwo, bardzo je lubię i fajnie było sprawdzić się na trasie we Wrocławiu. Biegam głównie biegi długie oraz przeszkody, a moim najważniejszym celem w tym roku jest poprawienie życiówek i kolejny start z orzełkiem na piersi – podkreśliła najszybsza zawodniczka dzisiejszej imprezy – Natalia Bielak, mistrzyni Polski juniorek młodszych w biegach przełajowych z 2019 roku.

Drugie miejsce wywalczyła Justyna Grzywaczewska (wynik 18:58), która objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Jako trzecia na metę wbiegła Karina Minorczyk (czas 19:01).

Nasze biegi są poprowadzone na pętli w Lesie Osobowickim. Start, meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu boiska leśnego. Nieodłączną częścią cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – w dzisiejszej imprezie wzięło udział 192 młodych sportowców.

Kolejny bieg we Wrocławiu jest zaplanowany na 25 stycznia, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 14 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

Wyniki CITY TRAIL Junior

fot. Tomasz Pawlicki

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni