z

Wrocław

CITY TRAIL Junior pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka

07.10.2016

CITY TRAIL Junior pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka

Trzeci rok z rzędu nasz cykl dziecięco-młodzieżowy został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. To dla nas duże wyróżnienie i powód do dumy!

W odpowiedzi na nasze pismo, Pan Marek Michalak słusznie zauważył, że niezwykle ważne są inicjatywy pokazujące dzieciom i młodzieży, jak ćwiczyć, by aktywność była przyjemnością. Cieszymy się, że został wychwycony również aspekt zaangażowania w nasze imprezy dla samego faktu uczestnictwa:

„Biegi dziecięce to znakomita promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. Idea, która przyświeca Państwa inicjatywie pokazuje, że młodzi sportowcy nie rywalizują bezpośrednio między sobą, a dążą do „pokonania” samych siebie – nie liczy się bowiem zwycięstwo, a ukończenie biegu”.

 

CITY TRAIL Junior to zawody, które organizujemy przy okazji każdej imprezy. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km. Więcej informacji znajduje się w regulaminie biegów dzieci i młodzieży.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni