z

Wrocław

CITY TRAIL w pigułce

21.09.2016

CITY TRAIL w pigułce

Aby ułatwić Wam znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszego cyklu, postanowiliśmy odświeżyć tekst, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Sprawdźcie, co trzeba lub warto wiedzieć o naszych zawodach zanim staniecie na linii startu :)

Edycja 2016/2017 rozpocznie się 25 września 2016 i potrwa do 26 marca 2017.

W jaki sposób zarejestrować się do biegu?

Elektroniczna rejestracja odbywa się poprzez konto zawodnika na stronie www.citytrail.pl. W panelu znajdują się wszystkie miasta i wszystkie biegi. Istnieje możliwość zapisania się na pojedynczy bieg lub wykupienia karnetu na cały cykl w danym mieście. Do listy startowej można dopisać się również w biurze zawodów w dniu biegu.

Kiedy mija czas elektronicznych zgłoszeń?

Formularz zapisów jest zamykany zawsze na 4 dni przed startem, tzn. jeśli bieg odbywa się w sobotę, rejestracja internetowa kończy się we wtorek, o godz. 23:59. W przypadku zawodów rozgrywanych w niedziele, elektroniczne zapisy są zamykane w środę, o godz. 23:59.

Jaka jest wysokość opłaty startowej?

Opłata za pojedynczy bieg uiszczona najpóźniej na 4 dni przed startem wynosi 17,5 zł (np. dla biegu w niedzielę, 2 października opłata w tej wysokości obowiązuje do środy, 28 września, do godz. 23:59). W dniu biegu w biurze zawodów opłata startowa to 25 zł. Karnet na cały cykl w jednym mieście (6 imprez) kosztuje 80 zł (karnet można wykupić najpóźniej na 4 dni przed startem pierwszego biegu w danym mieście, a także na 4 dni przed drugim i trzecim biegiem, jednak wtedy w cenie 80 zł są odpowiednio 5 lub 4 biegi). W ramach karnetu każdy zawodnik otrzyma koszulkę techniczną marki Salomon.

Czy jeśli zrezygnuję ze startu, dostanę zwrot wpisowego?

Opłata startowa nie podlega zwrotowi.

Czy jest limit zgłoszeń?

W żadnym z miast wchodzących w skład cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nedrlanden nie ma ustalonego limitu zgłoszeń.

Jak odebrać numer startowy?

Odbiór numerów i chipów do pomiaru czasu odbywa się w biurze zawodów w dniu biegu (zlokalizowanym w pobliżu startu/mety biegu) lub dzień przed imprezą w biurze organizowanym w sklepach partnerskich – więcej informacji znajduje się TUTAJ. Aby dostać swój pakiet, należy w biurze zawodów podać swój numer (można go sprawdzić na liście startowej znajdującej się na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast lub w dniu biegu na tablicy znajdującej się tuż obok biura zawodów). Uwaga – odbiór koszulek i ew. innych dodatkowych elementów pakietu jest możliwy tylko w biurze zawodów w dniu imprezy.

Co muszę mieć ze sobą, aby odebrać numer startowy?

Do odebrania numeru startowego i chipa do pomiaru czasu wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy).

Co zrobić, jeśli nie mogę osobiście odebrać numeru startowego?

W dniu zawodów nie ma możliwości odebrania numeru startowego w czyimś imieniu. Jeśli biuro zawodów funkcjonuje dzień przed biegiem, wtedy numer startowy może odebrać inna osoba, ale tylko jeśli będzie posiadała oświadczenie podpisane przez zawodnika, które można pobrać TUTAJ

Czy w biegu głównym mogą wystartować osoby niepełnoletnie?

Osoby poniżej 18. roku życia, ale które urodziły się w roku 2000 lub później mogą pobiec na dystansie 5 km pod warunkiem przedstawienia w dniu biegu w biurze zawodów pisemnej zgody rodzica lub opiekuna i jego obecności w momencie weryfikacji zawodnika. Wzór zgody znajduje się TUTAJ. Młodzież poniżej 16. lat startuje w biegach CITY TRAIL Junior.

Jaki jest dystans biegu głównego?

W każdym z miast uczestniczących w cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden zawody odbywają się na dystansie 5 km. Wszystkie trasy są przełajowe i nie posiadają atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Czy trasa każdego z sześciu biegów w jednym mieście jest przez cały cykl niezmienna?

Tak. Wszystkie biegi w danym mieście odbywają się na tej samej trasie. Mapy tras znajdują się w zakładce każdego miasta.

O której godzinie startuje bieg główny?

Start biegu głównego w każdym mieście odbywa się o godz. 11:00 (nie można wykluczyć, że z przyczyn niezależnych od organizatora start zostanie przesunięty, są to jednak niezwykle rzadkie sytuacje).

Jaki jest limit czasu?

W zawodach Grand Prix CITY TRAIL nie ma ustalonego limitu czasu.

Gdzie zakłada się chip?

Chip powinien być przyczepiony do buta. Nie może być trzymany w kieszeni, ponieważ w 90% przypadków sprzęt do pomiaru czasu nie będzie w stanie złapać wtedy jego sygnału i nie zostaniemy ujęci w wynikach.

Gdzie powinien być przyczepiony numer startowy?

Numer startowy powinien być przyczepiony z przodu, np. agrafkami na koszulce (agrafki będą oczywiście w biurze zawodów).

Czy trasa jest oznaczona?

W miejscach, gdzie trasa nie jest intuicyjna znajduje się taśma, która zagradza nieprawidłowe ścieżki. Dystans jest oznaczony co kilometr tabliczkami stojącymi przy ścieżce.

Czy na trasie są punkty odżywcze?

Nie, ale w bufecie po biegu na zawodników czeka herbata, napój regeneracyjny Etixx oraz słodkie przekąski – wafle ryżowe Good Food. Jeśli temperatura będzie raczej letnia niż zimowa - będziemy mieć w bufecie również wodę. 

Gdzie mogę znaleźć wyniki z biegu?

Wyniki biegu są publikowane na stronie www.citytrail.pl w zakładce każdego z miast w ciągu kilku godzin od zakończenia imprezy.

Czy po biegu oddaję chip i numer startowy?

Tak, chipy i numery oddajemy tuż za metą lub w biurze zawodów.

Czy każdy zawodnik dostaje pamiątkowy medal?

Pamiątkowy medal otrzyma każdy biegacz, który ukończy co najmniej 4 biegi (mogą być w różnych miastach).

W jaki sposób tworzona jest klasyfikacja generalna?

Przy tworzeniu klasyfikacji generalnej pod uwagę są brane cztery najlepsze wyniki w jednym mieście (stąd warunkiem sklasyfikowania jest start w minimum czterech biegach). Punktowane są miejsca, nie czasy. Za pierwsze miejsce zawodnik otrzymuje 1 punkt, za drugie – 2 punkty, za trzecie – 3 punkty, (…), za setne – 100 punktów itd. Zawodnik, który zdobędzie najmniejszą liczbę punktów – wygrywa.

Czy klasyfikacja jest podzielona na kategorie wiekowe?

Tak, klasyfikacja będzie podzielona na kategorie: K16, K20, K30, K40, K50, K60, M16, M20, M30, M40, M50, M60.

Jakie są nagrody?

Nagrodami w cyklu są nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnerów cyklu. Wartość nagród w klasyfikacji generalnej wygląda następująco: za pierwsze miejsce – 1000 zł, za drugie miejsce – 800 zł, za trzecie miejsce – 600 zł, za czwarte miejsce – 500 zł, za piąte – 400 zł. W klasyfikacjach wiekowych nagradzane jest tylko pierwsze miejsce, nagrodą rzeczową o wartości 200 zł.

Czy mogę skorzystać z depozytu i szatni?

Z depozytu tak, szatni nie zapewniamy.

W jaki sposób zgłosić drużynę?

Drużynę do rywalizacji zgłasza kapitan w terminie do 30 listopada 2016 r. poprzez „stworzenie” drużyny na swoim koncie użytkownika, następnie kapitan ma obowiązek rozesłać zaproszenia do drużyny do poszczególnych zawodników. Zawodnik zostanie dodany do drużyny po zaakceptowaniu zaproszenia. Do drużyny może zostać zgłoszona dowolna liczba zawodników, do klasyfikacji końcowej brane pod uwagę będą indywidualne wyniki 4 najlepszych z nich (warunkiem jest ukończenie przez zawodnika co najmniej 4 biegów), kolejni czterej zawodnicy utworzą kolejny skład. Szczegółowy opis rywalizacji drużyn znajduje się TUTAJ.

Czy zawodnicy otrzymują imienne numery startowe?

Tylko osoby, które zapisały się i opłaciły start odpowiednio wcześniej (w zależności od miasta, maksymalnie w terminie 7 dni przed startem edycji). Co więcej - każdy może dowolnie modyfikować hasło na swoim numerze startowym - taka opcja jest na koncie każdego zawodnika. Warunek - hasło nie może mieć więcej niż 15 znaków. Można również udostępnić swój numer na facebook'u. 

Kiedy odbędzie się podsumowanie cyklu?

Podsumowanie cyklu w każdym z miast odbędzie się w okresie kilku tygodni od ostatniego biegu. Szczegóły ceremonii zakończenia zostaną opublikowane na stronie www.citytrail.pl

Na jakich zasadach jest organizowany marsz Nordic Walking?

Marsz NW jest organizowany jako rajd rekreacyjny – bez rywalizacji i klasyfikacji końcowej. Zapisy NW odbywają się w identyczny sposób, jak zapisy do biegu głównego na dystansie 5 km. Każdy zawodnik otrzymuje numer startowy i chip do pomiaru czasu. Jest także zamieszczany w wynikach zawodów.

Na jakich dystansach biegają dzieci?

Dystanse są uzależnione od wieku. Dzieci do 5 lat (kategoria D0) oraz w wieku 6-7 lat (kategoria D1) biegają na dystansie 300 metrów. Dzieci w wieku 8-9 lat (kategoria D2) mają do pokonania ok. 600 metrów. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) startują na ok. 1km. Młodzież w wieku 13-16 lat (kategoria D4) biega ok. 2km.

W jaki sposób zapisać dziecko na zawody?

Aby zgłosić dziecko rodzic lub opiekun (np. nauczyciel) musi założyć konto (na dane swoje – nie dziecka!) na stronie www.citytrail.pl (chyba, że sam bierze udział w biegach CITY TRAIL i takie konto już posiada), a następnie poprzez panel dodać dziecko i zgłosić je do wybranego biegu/biegów. Zapisy biegów dzieci odbywają się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Istnieje możliwość zapisania dziecka na pojedyncze biegi lub z góry na cały cykl (karnet można wykupić najpóźniej na 4 dni przed trzecim biegiem w danym mieście).

Ile wynosi opłata startowa CITY TRAIL Junior?

Opłata startowa za pojedynczy bieg to 5 zł, z czego połowa jest przeznaczana na cele organizacyjne, a druga połowa – na cele charytatywne (konkretny cel będziemy publikować przed rozpoczęciem każdej kolejki zawodów). Karnet sześciu biegów kosztuje 20 zł.

O której godzinie są organizowane biegi dla dzieci?

Biegi dzieci rozpoczynają się o godz. 9:30 (w przypadku zawodów rozgrywanych według tradycyjnego planu, ze startem biegu głównego o godz. 11:00), kiedy startują najmłodsze kategorie – D0/D1; kategoria D2 startuje o godz. 9:50; kategorie D3 i D4 – o godz. 10:10. Ewentualne zmiany będą komunikowane na stronie www.citytrail.pl.

Czy mogę biec obok dziecka podczas zawodów?

Jest to możliwe w przypadku najmłodszej kategorii wiekowej. W takiej sytuacji rodzice są proszeni o ustawienie się na końcu stawki, by nie utrudniać rywalizacji samodzielnym uczestnikom biegu.

Czy każde dziecko otrzymuje medal?

Pamiątkowe medale otrzymują dzieci, które ukończą co najmniej cztery biegi. 

Czy po zakończeniu cyklu odbędzie się podsumowanie zawodów dla dzieci i młodzieży?

Zakończenie cyklu CITY TRAIL Junior odbędzie się równocześnie z ceremonią zakończenia zawodów dla dorosłych. Nagrody rzeczowe będą przyznane za miejsca 1-3 w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 (dziewczynki i chłopcy są nagradzani oddzielnie). Wszystkie dzieci startujące w kategorii D0/D1, które ukończą ca najmniej 4 biegi dostaną takie same nagrody i pamiątkowe dyplomy. 

W razie wątpliwości jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem kontakt@citytrail.pl :) 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni