Trójmiasto

Kobiecy rekord trasy na zakończenie edycji w Trójmieście

13.03.2022

Piąty - ostatni w sezonie bieg w Trójmieście odbył się w Gdańsku. To jedna z naszych najbardziej wymagających tras. Dzisiejsza zwyciężczyni - Marta Łagownik - pokonała ją w czasie 18:31, co jest najlepszym kobiecym wynikiem na gdańskiej trasie w historii. Najszybszym z mężczyzn był Kamil Dementka.

Wracając do kobiecej rywalizacji, drugie miejsce zajęła dzisiaj Magdalena Białek (21:03), a trzecia była Marta Łosin (21:06). W klasyfikacji generalnej triumfatorką jest Monika Dubiella, która dzisiaj nie startowała.

Wynik wspomnianego już Kamila Dementki to 17:07. - Od początku bieg raczej kontrolowałem. Ciężar prowadzenia przejął Grzegorz Kujawski, dopiero po minięciu trzeciego kilometra zrównaliśmy się i uwierzyłem, że mogę to wygrać. Biegaczem dopiero się staję. Do tej pory trenowałem triathlon, ale myślę, że zrobiłem wszystko, co na tą chwilę mogłem zrobić. Studiuję psychologię, więc pogodzenie treningu triatlonowego w wymiarze 30 godzin w tygodniu z nauką stacjonarną nie jest łatwą sprawą. Na trening biegowy, który zajmie mi 12-14h tygodniowo czas na pewno się znajdę. Na razie nie mam sprecyzowanych planów, trzeba się rozbiegać i myślę, że będę celował głównie w ściganie na 5km na ulicy - mówił na mecie zwycięzca dzisiejszych zawodów.

Drugą lokatę zajął dzisiaj Grzegorz Kujawski (czas 17:14), a trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Zieliński (wynik 17:48). W „generalce” zwyciężył nieobecny dzisiaj Wojciech Serkowski.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Sprawdź też klasyfikację generalną i drużynową.

W dzisiejszych bigach CITY TRAIL Junior wzięło udział 96 młodych sportowców.

Przypominamy, że uroczyste podsumowanie sezonu z rozdaniem pamiątkowych medali, dla osób które startowały z nami regularnie (ukończyły co najmniej 3 biegi) oraz nagród, zaplanowaliśmy na 31 marca w Sali Kongresowej AWFiS w Gdańsku (ul. Kazimierza Górskiego 1). Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwa od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśmy na zbiórkę już ponad 6000 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trójmiejską edycję cyklu wspiera Miasto Gdańsk.