z

Trójmiasto

Nie ma złych warunków do biegania!

02.02.2013

Poprzednie zawody z cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury rozgrywały się w zimowej aurze. Tym razem towarzyszył nam deszcz, a gdzieniegdzie na trasie lód. Co na to nasi zawodnicy? – Biegło mi się świetnie. Takie rześkie powietrze jest dla mnie najlepsze do biegania. Czułam taką przyjemność z biegania, że zupełnie zapomniałam, że startuję w zawodach – mówiła na mecie Mariola Pankiewicz.

Nie ma złych warunków do biegania!

- Uprawiam różne sporty, biegam raz w tygodniu z koleżanką – Ulą. Już umówiłyśmy się na jutrzejszy trening – dodała Mariola.

Udało nam się porozmawiać także z Ulą, która w odróżnieniu od Marioli nie zapomniała w czasie biegu, że startuje w zawodach. – Każdy start to dla mnie stres i potężna dawka adrenaliny, którą oczywiście bardzo lubię – podkreśliła.

Wśród biegaczy wypatrzyliśmy Mariusza Kuleszę. – Startowałem we wszystkich zawodach zBiegiemNatury w Trójmieście. Bardzo odpowiada mi trasa. Dziś pobiegłem sporo szybciej niż w styczniu, więc jestem bardzo zadowolony – podkreślił.

Rzeczywiście bieg był szybki. Oskar Przysiężny – zwycięzca wszystkich biegów w Gdańsku poprawił własny rekord trasy, który wynosi teraz 17:35 i jest o 40 sekund lepszy od poprzedniego. Oskar biegł z kamerą umocowaną na klatce piersiowej. Po co? – Wpadłem na pomysł, by nakręcić klip z biegu. Czy wyjdzie z tego coś ciekawego, okaże się kiedy obejrzę nagranie – mówił.

O tym, że bieg był naprawdę na wysokim poziomie najlepiej świadczą wyniki pierwszej czwórki – poza Oskarem Przysiężnym, także Łukasz Gurfinkiel, Marcin Richert (trener zBN) oraz Jakub Czaja uzyskali wyniki lepsze od poprzedniego rekordu trasy. Czyżby nasze zawody były dobrym treningiem? ;)

Wśród pań ponownie najszybsza była Martyna Warda, Jej czas to 22:04. Drugie miejsce zajęła Ewa Maj-Płotka (22:46), a trzecie – Anna Maria Wiśniewska (23:04).

Ostatnie zawody pierwszej edycji Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury odbędą się 16 marca. Wcześniej, bo już 9 lutego zapraszamy do Poznania.

Przypominamy, że w każdym z miast zBiegiemNatury spotykamy się z Wami także na zajęciach z trenerami. Spotkania odbywają się w niedziele o godzinie 11:00.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni