Trójmiasto

Oskar Przysiężny trzykrotnym zwycięzcą GP Trójmiasto zBiegiemNatury

19.01.2013

Oskar Przysiężny trzykrotnym zwycięzcą GP Trójmiasto zBiegiemNatury

18 minut i 38 sekund - tyle czasu potrzebował Oskar Przysiężny na pokonanie 5-kilometrowej trasy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. - Warunki były wymagające, miejscami było trochę grząsko, ale przecież to przełaj i trzeba liczyć się z tym, że na trasie może być różne - mówił na mecie.

Oskar trenuje amatorsko, ale biega siedem razy w tygodniu. - Moje ulubione dystanse to 5 i 10 km. Dlatego zawody zBiegiemNatury świetnie wpisują się w moje plany startowe - dodał Oskar.

Wśród kobiet najlepsza była Martyna Warda, która uzyskała czas 22 minuty i 58 sekund. Dziewiąta na mecie Elżbieta Tuwalska wyjaśniła, dlaczego startuje we wszystkich zawodach zBiegiemNatury. - Staram się biegać systematycznie, ale w ciągu tygodnia nie mam za wiele czasu na bieganie. Dlatego nadrabiam w weekendy.

Biegał z nami także Adam Korolmistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie, który przygotowuje się do maratonu. - Moje najbliższe plany biegowe to start w Półmaratonie Warszawskim. A zawody zBiegiemNatury są dla mnie dobrym treningiem - mówi Adam Korol.

Obowiązki poselskie przeszkodziły w starcie Iwonie Guzowskiej, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie zawodowym. - Bardzo żałuję, bo jak dla mnie warunki do biegania są świetne! Mam nadzieję, że nic niespodziewanego nie pojawi się podczas kolejnych zawodów zBiegiemNatury i będę mogła wystartować - mówi.

Najbliższe Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury już za dwa tygodnie - 2 lutego. Zapisy trwają! A w każdą niedzielę o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkania z trenerami zBN - Martą Kawczyńską i Marcinem Richertem. Miejsce zbiórki najduje się przy wejściu do lasu od ulicy Jeleniej.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni