Katowice

Ostatnie zawody w edycji: Piotr Pałka i Michalina Mendecka wygrywają w Katowicach

29.03.2015

Piotr Pałka i Michalina Mendecka zwyciężyli w szóstych zawodach w Katowicach. Piotr to także najlepszy zawodnik klasyfikacji generalnej. Kamila to trzecia zawodniczka w tej edycji, która zapisała się w historii cyklu, bowiem jej dzisiejszy wynik to rekord trasy. Zwyciężczynią edycji wśród pań jest Agata Długosz, która w niedzielnym biegu zajęła trzecie miejsce. Zawody były zakończeniem rywalizacji nie tylko dla Katowic, ale dla wszystkich miast biorących udział w naszym cyklu.

Czas zwycięzcy niedzielnego biegu – Piotra Pałki to 16:37. Michalina Mendecka pokonała 5-kilometrową trasę w 18:50. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej – Agata Długosz przekroczyła linię mety w czasie 19:10. Drugą kobietą była dziś druga również w „generalce” - Sandra Mikołajczyk (18:57). Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Adrian Połeć (16:42), a trzeci był Dariusz Laksa (16:48).

Zawody CITY TRAIL trwały od października. Aby zostać sklasyfikowanym należało wziąć udział w minimum czterech biegach. Nie brakuje jednak osób, które startowały co miesiąc. – Biegałam sześć razy i za każdym razem było inaczej. Raz padał śnieg, innym razem deszcz, było błoto, aż w końcu na zakończenie edycji mieliśmy słońce. Takie zmiennie warunki determinowały wyniki, ale też sprawiały, że nie popadaliśmy w rutynę – mówi jedna z zawodniczek – Agnieszka Sobol.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali nad stawami Janina i Barbara i tym razem.

Podsumowanie cyklu w Katowicach będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 7 kwietnia o godz. 18:30 w Centrum Kultury Katowice (pl. Sejmu Śląskiego 2). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Katowice CITY TRAIL odbędzie się konkurs. Zapraszamy! :)

WYNIKI dzisiejszych zawodów znajdziecie TUTAJ. Klasyfikacja generalna jest pod tym LINKIEM