Katowice

Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 na półmetku

16.01.2015

Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 na półmetku

Jesteśmy za półmetkiem naszego jesienno-zimowego cyklu – od października zorganizowaliśmy już 32 biegi. Przed nami jeszcze 28 i 10 ceremonii zakończenia :) Przygotowaliśmy trochę statystyk.

W podsumowaniu pierwszej kolejki porównywaliśmy obecną edycję z poprzednim sezonem. Tym razem skupimy się na porównaniu poszczególnych kolejek. I tak w pierwszej turze wystartowało 4495 biegaczy. W drugiej – 4764. W trzeciej – 4429. Łączna liczba osobostartów wyniosła 13688.

Podium bez zmian - Poznań, Bydgoszcz, Katowice

Liderem pozostaje Poznań. Najlepszy (pod względem frekwencji) bieg tej edycji to pierwsze zawody nad poznańską Rusałką, w których wystartowały 1064 osoby. Kolejne biegi w Poznaniu ukończyło 1023 i 960 biegaczy. Drugie miejsce zajmuje Bydgoszcz. Rekord frekwencji padł w drugich zawodach – 614 osób. W pierwszym biegu linię mety przekroczyło 587 osób, a w trzecim – 610. Trzecie miejsce w naszym cyklu zajmują Katowice, w których z biegu na bieg liczba uczestników rosła. 444, 513, 537 – tak wyglądają dokładne dane dotyczące liczby biegaczy, którzy startowali w katowickiej edycji naszego cyklu.

Biorąc pod uwagę najliczniej obsadzone biegi, kolejne miejsca zajmują: Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto i Wrocław, Łódź, Szczecin, Lublin, co w szczegółach przedstawia poniższa tabela. Średnia frekwencja z 30. imprez to 393 osoby.

Kobiety chętnie startują w CITY TRAIL

Cechą charakterystyczną naszych biegów jest procentowy udział kobiet. Średnio wynosi 32,7 %. Najwięcej pań startuje w Warszawie – w każdym biegu startowało minimum 35 % pań. Najlepszy wskaźnik odnotowaliśmy w pierwszym biegu w Warszawie – 39,14 % wszystkich zawodników stanowiły kobiety! A tak wyglądają statystyki dotyczące procentowego udziału kobiet we wszystkich miastach (dane dotyczą biegów z najwyższym procentowym udziałem kobiet w każdym z miast):

 

CITY TRAIL Junior

Nie zapominamy o naszych najmłodszych uczestnikach, którzy są z nami bez względu na pogodę :) Zdarza się, że kiedy przyjeżdżamy wcześnie rano na miejsce biegu, widzimy że temperatura czy warunki na trasie nie zachęcają do startu, martwimy się o frekwencję CITY TRAIL Junior. Tymczasem nasi milusińscy jeszcze nigdy nie zawiedli! :) Choć oczywiście, warunki w jakich przychodzi startować nie są zupełnie bez znaczenia – trzecia kolejka biegów, podczas której w większości miast towarzyszyły nam najtrudniejsze warunki, okazała się najsłabszą pod względem frekwencji – łącznie w 10 biegach mieliśmy 920 młodych sportowców. W pierwszej kolejce – 1137, a w drugiej – 1168, co łącznie daje 3225 osobostartów w biegach dzieci i młodzieży. Tak wyglądają statystyki pokazujące najlepsze pod względem frekwencji biegi CITY TRAIL Junior w każdym z miast:

 

Każde miasto, w którym organizujemy nasze zawody ma swoją specyfikę. Każda trasa jest inna. Warunki, w jakich startujecie często są diametralnie różne – nawet jeśli biegi odbywają się w jeden weekend w odległości 200 km… Wiemy, że starty w naszych zawodach (mimo, że to tylko 5 km) bywają wymagające. Zdajemy sobie sprawę, że liczby nie zawsze są sprawiedliwe. Dlatego też przedstawione statystyki nie mają na celu pokazania, że są lepsze i gorsze miasta. Te dane są krótkim podsumowaniem, nakreśleniem kierunku działań - pokazaniem, gdzie mamy jeszcze sporo do zrobienia :)

Do zobaczenia na zawodach! ;) 

fot. Piotr Dymus