Katowice

Klasyfikacja drużynowa - przedstawiamy listę zgłoszonych drużyn

15.01.2015

Klasyfikacja drużynowa - przedstawiamy listę zgłoszonych drużyn

Starty w CITY TRAIL to nie tylko walka o indywidualne miejsca i życiówki, ale także rywalizacja drużynowa. Do końca grudnia mieliście czas na uzupełnianie składów drużyn. Dziś mamy już pełne dane, więc publikujemy garść informacji.

Do rywalizacji zgłosiły się 182 drużyny. Niestety kilkanaście drużyn nie podało pełnych składów przed 31 grudnia, dlatego musieliśmy je już teraz zdyskwalifikować. Najwięcej zepołów zgłosiło się w Poznaniu - 32. Najmniej - w Szczecinie - 10. Pełne statystyki dotyczące liczby zgłoszonych drużyn w każdym z miast CITY TRAIL wyglądają następująco:

Aby drużyna mogła zostać dołączona do rywalizacji, kapitan musiał do końca grudnia podać skład zespołu. Każdy zespół powinien składać się z minimum 4 osób. Wiele z drużyn liczy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu zawodników! Liderem jest zespół RUN Bydgoszcz, do którego należy aż 79 osób! W sytuacji gdy drużyna liczy więcej niż 4 osoby, do klasyfikacji końcowej brane pod uwagę będą indywidualne wyniki czterech najlepszych z nich (warunkiem jest ukończenie przez zawodnika co najmniej czterech biegów w danej lokalizacji). Kolejni czterej zawodnicy utworzą następny skład (np. CITY TRAIL Team II) itd.

Pełną listę zgłoszonych drużyn (w kolejności alfabetycznej według miast, a następnie nazwy zespołu) znajdziecie TUTAJ.

W jaki sposób będzie tworzona klasyfikacja drużynowa? Liczba punktów zostanie pomnożona przez przelicznik wyznaczony na podstawie różnic frekwencji między kobietami a mężczyznami. Przykład: jeśli w biegu zostało sklasyfikowanych 120 zawodników – z czego 40 to kobiety, a 80 to mężczyźni – w takim wypadku liczba punktów kobiet zostanie pomnożona x2 – dla wyrównania szans w klasyfikacji. Przelicznik będzie różny dla każdego biegu. 

Na zakończenie cyklu w każdym z miast CITY TRAIL wyłonimy po trzy najlepsze drużyny :)

fot. Piotr Dymus