Katowice

Noworoczny rekord frekwencji Grand Prix Katowice CITY TRAIL

04.01.2015

Nie spada zainteresowanie katowicką edycją naszego ogólnopolskiego cyklu! W niedzielnych zawodach nad stawami Janina i Barbara wzięło udział 537 osób - Katowice umacniają się na trzecim miejscu w kraju ;)

Zwycięzcą został Piotr Pałka (16:37). Wśród kobiet najszybciej 5-kilometrową trasę pokonała Agata Długosz (19:36). Dla Piotra zawody były debiutem w cyklu, ale Agata i wielu innych zawodników biegających w niedzielnej imprezie znają doskonale nasze zawody. – Brałam udział we wszystkich zawodach CITY TRAIL tej edycji. Bardzo mi zależy na tym, by ukończyć 4 biegi i zostać sklasyfikowaną – mówiła na mecie Agnieszka Szatniewska, która wspólnie z mężem upodobała sobie różne śląskie zawody cykliczne. - Biegamy dwa razy w tygodniu ze znajomymi, a w weekendy startujemy. W styczniu tak się złożyło, że w każdy weekend czeka nas bieg. Zazwyczaj startujemy w okolicy Katowic, ale w planach na najbliższy rok mamy 3-dniowy wyjazd na Festiwal Biegowy w Krynicy – dodaje biegaczka.

Tradycyjnie przed biegiem głównym odbyły się zawody CITY TRAIL Junior, które są organizowane na dystansach od 300 m do 3 km. W niedzielnych biegach wystartowało około 100 młodych sportowców.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. W trwającej edycji, w Katowicach odbędą się jeszcze trzy imprezy. Najbliższa 1 lutego. A jeszcze dziś (ok. godz. 21:30) konkurs na wydarzeniu Grand Prix Katowice CITY TRAIL! :)

Katowicka edycja zawodów odbywa się we współpracy z Miastem Katowice.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.