Katowice

Rozpocznij rok 2015 z CITY TRAIL!

30.12.2014

Rozpocznij rok 2015 z CITY TRAIL!

Pierwszy weekend Nowego Roku to dwa biegi CITY TRAIL – w sobotę we Wrocławiu i w niedzielę w Katowicach. Przygotowaliśmy garść ważnych dla obu miast informacji.

Informacje dla obu miast

Zapisy 

Do sobotniego biegu we Wrocławiu można zapisać się do końca dnia w środę, 31 grudnia. Z kolei do biegu w Katowicach elektroniczne zapisy potrwają do czwartku, 1 stycznia do godz. 23:59. Jeśli ktoś nie zdąży opłacić w tych terminach – zapraszamy w dniu biegu. Opłata startowa wniesiona na tydzień przed zawodami to zawsze 12,5 zł, na trzy dni przed biegiem – 15 zł, a w dniu imprezy – 20 zł.

Zgłoszenia do biegów dzieci CITY TRAIL Junior

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. Jak to zrobić? Na koncie, w zakładce „CITY TRAIL Junior” wystarczy wybrać bieg, w którym dziecko będzie startować i zapisać rejestrację. Opłata – symboliczna złotówka jest uiszczana w dniu biegu w biurze zawodów.

Lokalizacje

Cykl CITY TRAIL we Wrocławiu jest organizowany w Lesie Osobowickim. W Katowicach rywalizacja odbywa się nad stawami Janina i Barbara w dzielnicy Giszowiec. Pod tym LINKIEM znajdziecie lokalizację i mapę trasy we Wrocławiu, a TUTAJ - w Katowicach.

Plan minutowy

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Wrocław

Biuro zawodów

Ze względu na okres noworoczny, tym razem zrezygnowaliśmy z możliwości odebrania pakietów startowych dzień przed biegiem. Biuro zawodów będzie otwarte jedynie w dniu imprezy – w godz. 8:30-10:30 (boisko w Lesie Osobowickim).

Parkingi

Miejsca parkingowe znajdują się przy ul. Osobowickiej (tutaj ważne jest, aby wszystkie samochody ustawiały się po tej samej stronie jezdni) oraz na osiedlu przy ul. Lipskiej. Ponieważ ilość miejsc parkingowych jest ograniczona polecamy skorzystanie z komunikacji miejskiej. Najłatwiej do lasu dotrzeć tramwajem lini 24 - wysiąść na pętli tramwajowej Osobowice i dotruchtać do lasu w ramach rozgrzewki :)

Klasyfikacja

Czekają nas małe zmiany. Po raz pierwszy we Wrocławiu wyniki zostaną ustalone na podstawie czasów netto (poza pierwszą 50. na mecie).

Konkurs

Wraz z klubem Fitness Academy wieczorem po biegu zorganizujemy konkurs na stronie wydarzenia Grand Prix Wrocław CITY TRAIL. Jeśli ktoś jeszcze nie dołączył do wydarzenia – zachęcamy, by to zrobić! :)

Katowice

Biuro zawodów

Nowością będzie fakt, że biuro zawodów w Katowicach będzie czynne już w sobotę, w SklepieBiegacza.pl (ul. Kościuszki 62) w godz. 11:00-16:00. Uwaga! W sobotę pakiety startowe mogą odebrać TYLKO zawodnicy, którzy opłacili już wpisowe. W SklepieBiegacza.pl będzie można odebrać również numery startowe dzieci - ale tylko tych, które zostały już zgłoszone do biegu elektronicznie. Aby odebrać pakiet w imieniu innego zawodnika konieczne będzie oświadczenie, którego wzór można znaleźć tutaj. Jeśli macie pytania dotyczące organizacji zawodów - prosimy o kontakt z nami - nie z obsługą sklepu ;)

Wszystkich, którzy zapisali się do biegu przez internet, ale nie zdążyli opłacić startowego oraz osoby, które chcą dopisać się do listy startowej, zapraszamy do biura zawodów w niedzielę - od godz. 8:30 do 10:30. Biuro będzie zlokalizowane w ośrodku Rybaczówka – w pobliżu mety biegu.

Parkingi

Miejsca parkingowe znajdują się przy kopalni, aby tam trafić należy zjechać z ul. Pszczyńskiej w ul. 73 Pułku Piechoty, a następnie wjechać w ul. Karolinki. Z parkingu do biura zawodów jest ok. 300 metrów. Nie będzie możliwości parkowania w okolicy ośrodka Rybaczówka.

Start biegu głównego

Podobnie jak przed miesiącem, start biegu głównego zostanie podzielony na dwie tury: jako pierwsi pobiegną zawodnicy planujący wyniki poniżej 25 minut, druga tura ruszy półtorej minuty później. Końcowe wyniki zostaną przygotowane na podstawie czasów netto (poza pierwszymi 50. zawodnikami na mecie).

Posiłek po biegu

Podczas poprzedniej imprezy Ośrodek Rybaczówka zaprosił Was na ciepłe posiłki w cenie 5zł/porcję. A my będziemy  mieć dla Was herbatę i słodki poczęstunek.

Konkurs

Wieczorem po biegu na wydarzeniu Grand Prix Katowice CITY TRAIL odbędzie się konkurs – zachęcamy do dołączenia do wydarzenia :)

Do zobaczenia!