z

Katowice

Zmiany, zmiany, zmiany – czyli Katowice wystartują w turach

03.12.2014

Zmiany, zmiany, zmiany – czyli Katowice wystartują w turach

Drugi bieg Grand Prix Katowice CITY TRAIL za 3 dni. Już w inauguracji tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba biegaczy - 445 osób. Do drugiego biegu zgłosiło się już ponad 550 biegaczy, a to oznacza, że prawdopodobnie czeka nas kolejny rekord frekwencji. Aby usprawnić bieg, wprowadzamy kilka nowych rozwiązań.

Nowych dla katowickiej edycji naszego cyklu, ale sprawdzonych w innych miastach, gdzie frekwencja na poziomie 600-1000 osób staje się już standardem :)

Biuro zawodów

Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę w ośrodku Rybaczówka. Godziny pracy biura: od 8:30 do 10:30. Ze względu na dużą frekwencję zachęcamy do odbierania pakietów startowych jak najwcześniej - aby uniknąć kolejek.

Parkingi

Miejsca parkingowe znajdują się przy kopalni, aby tam trafić należy zjechać z ul. Pszczyńskiej w ul. 73 Pułku Piechoty, a następnie wjechać w ul. Karolinki. Z parkingu do biura zawodów jest ok. 300 metrów. Nie będzie możliwości parkowania w okolicy ośrodka Rybaczówka.

Start biegu głównego

Zgodnie z zapowiedziami w niedzielnym biegu nastąpią zmiany w starcie biegu głównego. Zostanie on podzielony na dwie tury: jako pierwsi pobiegną zawodnicy planujący wyniki poniżej 25 minut, druga tura ruszy półtorej minuty później. Końcowe wyniki zostaną przygotowane na podstawie czasów netto (poza pierwszymi 50. zawodnikami na mecie).

Posiłek po biegu

Podczas poprzedniej imprezy Ośrodek Rybaczówka zaprosił Was na pyszną grochówkę w cenie 5zł/porcję. Tym razem, przed biegiem poprosimy Was o wypełnianie ankiety dotyczącej posiłków serwowanych przez Rybaczówkę - zajmie Wam to kilka sekund, a właścicielom pomoże lepiej przygotować się na Wasze potrzeby :)

Bez względu na ten posiłek, ekipa CITY TRAIL tradycyjnie zaprosi Was na ciepłą herbatę i słodki poczęstunek.

Konkurs

Wieczorem po biegu na stronie wydarzenia dedykowanego katowickiej edycji CITY TRAIL w serwisie społecznościowym facebook, odbędzie się konkurs - zachęcamy więc do dołączenia do wydarzenia :)

Przypominamy, że start biegu głównego jest zawsze o godzinie 11:00. Zawody CITY TRAIL Junior rozpoczną się o 9:30. Pełny harmonogram imprezy znajdziecie TUTAJ, a pod tym linkiem mapę biegu.

Do zobaczenia w niedzielę! :) 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni