z

Katowice

Co warto wiedzieć przed pierwszymi biegami we Wrocławiu i Katowicach

15.10.2014

Co warto wiedzieć przed pierwszymi biegami we Wrocławiu i Katowicach

W weekend 8-9 listopada odbędą się inauguracyjne biegi Grand Prix CITY TRAIL 2014/2015 we Wrocławiu i Katowicach. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami imprez w obu miastach.

W sobotę, 8 listopada widzimy się w Lesie Osobowickim we Wrocławiu. Elektroniczne zapisy do tego biegu trwają do końca dnia w środę, 5 listopada. Jeśli ktoś chce zapisać się od razu na cały cykl ma taką możliwość do końca dnia w sobotę, 1 listopada. Przypominamy, że karnet na 6 biegów kosztuje 50 zł. Opłata startowa za jeden bieg w pierwszym terminie (na 7 dni przed imprezą) wynosi 12,5 zł. Z kolei przed kilka następnych dni – od niedzieli do końca dnia w środę trzeba zapłacić 15 zł. Tradycyjnie będziecie mieć szansę zarejestrować się do biegu również w dniu imprezy (wtedy opłata startowa to 20 zł).

Trasa zawodów we Wrocławiu pozostaje bez zmian względem roku ubiegłego:

Z kolei w niedzielę, 9 listopada zapraszamy na pierwszy bieg w Katowicach. Osoby, które zapiszą się przez internet do końca dnia w niedzielę, 2 listopada zapłacą za bieg 12,5 zł. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek, 6 listopada (tego dnia zamykamy elektroniczne zapisy w Katowicach) za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem. Do końca dnia w niedzielę, 2 listopada można także kupić karnet na cały cykl – 6 biegów za 50 zł.

Trasa Grand Prix Katowice CITY TRAIL wygląda identycznie jak w poprzedniej edycji i jest zlokalizowana w pobliżu stawów Janina i Barbara:

Przed każdym z biegów głównych na dystansie 5 km odbędą się biegi dzieci i młodzieży CITY TRAIL JuniorZapisy do tych biegów odbywają się przez internet (termin zakończenia elektronicznej rejestracji jest identyczny jak w przypadku biegu głównego). Rejestracja młodych sportowców będzie odbywać się również w dniu zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka, uiszczana zawsze w biurze zawodów w dniu biegu.

Od najbliższych biegów we Wrocławiu i Katowicach zostanie nieco zmodyfikowany plan minutowynaszych imprez:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:16 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Dla przypomnienia prezentujemy terminarz całego cyklu:

Do zobaczenia! :) 

fot. Amadeusz Juskowiak, www.aiphoto.pl 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni