Katowice

Tomasz Kawik najlepszy podczas 5. biegu w Katowicach

16.02.2014

Tomasz Kawik najlepszy podczas 5. biegu w Katowicach

Po 5. kolejkach leśnego cyklu w Katowicach nadal nie znamy zwycięzcy klasyfikacji generalnej. Najlepszy w niedzielnym biegu (16.02) był Tomasz Kawik, który ma na koncie 3 zwycięstwa, jednak  opuścił 2 dotychczas rozegrane biegi, a więc jeśli nie pobiegnie w ostatnich zawodach nie będzie brany pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny. 3. wygrana wyraźnie dodała Tomaszowi Kawikowi skrzydeł. – Cykl zBiegiemNatury traktuję jako przygotowanie do sezonu. Trenuję do dystansu 10 km, więc przełajowe 5 km wpisuje się w mój plan treningowy – mówił na mecie Tomasz, który przyjeżdża do Katowic z Krakowa.

Pierwsza wśród pań była Barbara Gos, która ma na koncie 3. zwycięstwa i wydaje się, że żadna z zawodniczek nie może jej już zagrozić w osiągnięciu końcowego sukcesu, ponieważ największa rywalka Barbary – Sandra Mikołajczyk – nie wystartowała w niedzielnych zawodach, tym samym utraciła szansę, by zostać sklasyfikowaną w cyklu (opuściła już 3 starty, a żeby zostać sklasyfikowaną powinna mieć ukończone minimum 4 z 6-ciu biegów).

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury to także klasyfikacje wiekowe. Każdy z biegaczy jest przypisany do konkretnej kategorii wiekowej – K16, M16, K35, M35, K50 lub M50. W kategorii K50 startuje Barbara Chyżyńska, która zaczęła biegać za namową córki, a teraz… regularnie z nią wygrywa! – To prawda. Mama jest ewenementem. Wygrywa tutaj wszystkie biegi w swojej kategorii, biega też lepiej ode mnie – podkreśliła po zawodach Katarzyna Chyżyńska.

Przed biegiem głównym startowali młodsi biegacze w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Dla nich organizowane są biegi na dystansach od 300 do 3000 metrów.

Ostatnie w edycji 2013/2014 zawody na terenie lasu w dzielnicy Giszowiec, należącego do Nadleśnictwa Katowice odbędą się 9. marca. Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 z 6. biegów oraz nagrody dla zwycięzców odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie akcji przed rozpoczęciem 6. kolejki zawodów.

Jeszcze dziś na wydarzeniu Grand Prix Katowice zBiegiemNatury na Facebook’u odbędzie się konurs, w którym do wygrania będą wejściówki do klubu Pure Jatomi.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni