Katowice

W niedzielę czeka nas ciekawa rywalizacja w Katowicach

06.02.2014

W niedzielę czeka nas ciekawa rywalizacja w Katowicach

Niezwykle interesująca jest rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Katowice zBiegiemNatury. Niedzielny (16.02) bieg 5. kolejki może rozstrzygnąć o końcowym zwycięstwie zarówno wśród pań, jak i panów. Elektroniczne zapisy do zawodów trwają do końca dnia w czwartek (13.02).

W rywalizacji panów żaden z zawodników z czołówki nie ma ukończonych 4. biegów, a to podstawowy warunek, by być sklasyfikowanym w cyklu. Najwięcej, bo 3. biegi ma na koncie Andrzej Nowak, który 2 razy wygrywał zawody w Katowicach. Również 2 razy najlepszy był Tomasz Kawik, który opuścił 2 biegi. Szanse na włączenie się do walki o zwycięstwo mają również Michał Kwieciński i Łukasz Czyż.

W rywalizacji pań jest nieco bardziej klarownie. Zwyciężczyni 2-óch biegów – Barbara Gos jako jedyna startowała we wszystkich dotychczasowych zawodach, więc jest liderką. Nie oznacza to, że może czuć się zwyciężczynią, bowiem również 2 razy wygrywała Sandra Mikołajczyk i wydaje się, że to ona ma największe szanse, by pokrzyżować szyki Barbarze. Jednak aby tak się stało Sandra musi wystartować w 2-óch ostatnich biegach, bowiem 2 już opuściła.

Jeśli ktoś nie zdąży zapisać się do niedzielnego biegu przez internet może to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 8:30-10:30. Biuro będzie zlokalizowane w restauracji „Rybaczówka” w pobliżu stawu Janina. W dniu biegu będzie można zapisać również dzieci startujące w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Plan minutowy zawodów:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco-młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;

09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;

09:45 – start biegu dzieci kategoria D2;

10:00 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;

11:00 – start biegu głównego Grand Prix zBiegiemNatury;

ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;

11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Zawody odbywają się na terenie lasów w dzielnicy Giszowiec należących do Nadleśnictwa Katowice.

Do zobaczenia! :)

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni