Katowice

W Katowicach z rekordami

19.01.2014

W Katowicach z rekordami

Z dwoma rekordami wyjechaliśmy z 4. biegu Grand Prix Katowice zBiegiemNatury. Po pierwsze rekord frekwencji – linię mety przekroczyło ponad 250 osób. Po drugie rekord liczącej 5 km trasy Tomasza Kawika, który wynosi odtąd 16:25.

Tomasz Kawik odniósł w niedzielę drugie zwycięstwo, a więc podobnie jak Andrzej Nowak ma na koncie dwie wygrane. Najlepszego biegacza w Katowicach w edycji 2013/2014 poznamy więc dopiero po ostatnim biegu, który odbędzie się w marcu.

Analogiczna sytuacja jest w rywalizacji kobiet. W niedzielę najlepsza – po raz drugi okazała się Sandra Mikołajczyk (19:22). Również dwa razy wygrywała Barbara Gos.

Rywalizacja najlepszych biegaczy to jeden aspekt cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Drugą cechą, jaka charakteryzuje nasze biegi jest element rodzinny zawodów. Podczas każdej imprezy organizujemy biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”, których partnerami są firma Amway Polska oraz marka NUTRILITE™. Często jest zatem tak, że w biegach głównych startują rodzice, a w biegach dzieci – ich pociechy. Czasami jest też tak, że to dorosłe dzieci zachęcają do startu swoich rodziców. - Mam 64 lata. Biegam od października, a wcześniej uprawiałem narciarstwo biegowe. Aktywne spędzanie czasu przynosi dla mnie wymierne efekty – czuję się i jestem zdrowszy – powiedział na mecie Pan Piotr Kocur, który w zawodach GP zBiegiemNatury wystartował w niedzielę za namową syna.

Niezwykły dar zarażania swoją pasją ma również Michał Plewik, który podczas każdych zawodów w Katowicach pojawia się z córką, ale jak  się okazuje od początku edycji namówił do biegania już 10 osób!

Kolejne zawody w lesie w dzielnicy Giszowiec należącym do Nadleśnictwa Katowice odbędą się 16 lutego. A jeszcze dziś na profilu akcji na Faceboku pojawi się konkurs, w którym do wygrania będą karnety do klubu Pure Jatomi Fitness.

Sponsor tytularny