Katowice

W Katowicach pożegnaliśmy rok 2013

29.12.2013

W Katowicach pożegnaliśmy rok 2013

W niedzielę, w Katowicach odbyły się ostatnie zawody Grand Prix zBiegiemNatury w tym roku :) Zwycięzcą biegu głównego został Andrzej Nowak z Sosnowca, który jest liderem cyklu w Katowicach.

Czas Andrzeja to 17:09. Wśród pań najlepsza ponownie była Barbara Gos, która poprawiła swój własny rekord trasy o 43 sekundy (21:08). Warunki atmosferyczne sprzyjały osiąganiu dobrych wyników, więc zapewne nie jeden z uczestników poprawił swój własny rekord na naszej trasie, która w całości przebiega przez teren Nadleśnictwa Katowice.

Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się w Katowicach biegi młodzieżowe. Wśród startujących nastolatków jest grupa młodych biathlonistów UKS Karlik, prowadzona przez świetną zawodniczkę Agnieszkę Cyl. – Prowadzimy grupę od września, więc stosunkowo krótko. Spotykamy się trzy razy w tygodniu, a czwarty trening jest bardziej indywidualny. Niektóre z treningów trwają po 3 godziny, z czego godzina to bieg – opowiada Agnieszka Cyl. - Zawody zBiegiemNatury traktujemy jako sprawdziany. Co miesiąc możemy wspólnie z mężem, z którym trenujemy grupę, kontrolować postępy naszych podopiecznych.

Grupa UKS Karlik to w większości zawodnicy startujący w kategoriach D3 i D4, czyli 10-16-latkowie. Podczas każdych zawodów organizowane są także biegi dla młodszych dzieci – bez dolnej granicy wieku :)

Kolejne zawody w Katowicach odbędą się 19. stycznia. A jeszcze dziś około godziny 21 na wydarzeniu Grand Prix Katowice zBiegiemNatury na Facebooku odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą karnety dla klubu Pure Jatomi.

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni