Katowice

Katowice w deszczu, kałużach i błocie

22.10.2023

Katowice w deszczu, kałużach i błocie

Takie zawody, jak dzisiaj w Katowicach nie zdarzają się często. Intensywny deszcz, kałuże, błoto, śliskie kamienie. To warunki, z jakimi zmierzyli się biegacze naszej przełajowej "piątki". Choć o szybkim bieganiu mowy nie było, to narzekania nie słyszeliśmy! Wielkie brawa dla Was! Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Agnieszka Gortel-Maciuk oraz Gabriel Kuropatwa. Drugi bieg edycji 2023/2024 odbędzie się 19 listopada.

Otwarcie sezonu w wymagających warunkach

W inauguracyjnym biegu głównym wzięło udział 370 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży pobiegło 90 uczestników. Można zaryzykować stwierdzenie, że frekwencja byłaby wyższa (tak wskazywały listy startowe), ale aura zachęcała raczej do pozostania w domu z książką i herbatą w dłoni... 

- Nie biegałam jeszcze podczas CITY TRAIL w takich warunkach, ale na zawodach w górach już pewnie się zdarzyło. Czy mi się podobało? I to jak! Świetna to była zabawa, chociaż przemoczona jestem do suchej nitki - mówiła po biegu Mariola, jedna z uczestniczek dzisiejszego biegu w Katowicach.

Zwycięstwo Agnieszki Gortel-Maciuk i Gabriela Kuropatwy 

W dzisiejszych zawodach najszybszą okazała się Agnieszka Gortel-Maciuk - zwyciężczyni klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Katowicach w edycji 2022/2023, która dystans 5 km pokonała w czasie 18:44. Drugie miejsce zajęła Monika Hałasa (19:29), a trzecia była Justyna Grzywaczewska(20:19). 

Męską rywalizację wygrał coraz lepiej poczynający sobie w biegach górskich Gabriel Kuropatwa. Jego wynik to 16:40. Drugie miejsce zajął Tomasz Wójcik (16:41), a trzeci był Piotr Treska (17:18).

Wyniki dzisiejszych zawodów można znaleźć TUTAJ.

Sponsorem tytularnym naszej imprezy jest Nationale-Nederlanden. Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Lokalnie biegi wspiera Nadleśnictwo Katowice.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny