Katowice

Katowice zakończyły sezon 2022/2023!

26.03.2023

Katowice zakończyły sezon 2022/2023!

Niedziela, 26 marca - tego dnia spotkaliśmy się po raz ostatni w edycji nad katowickimi Stawami Janina i Barbara. Był to jednocześnie nasz ostatni lokalny bieg sezonu. Zawody przyniosły zwycięstwo i rekord trasy kobiet Agnieszki Gortel-Maciuk. W męskiej rywalizacji zwyciężył Dawid Malina, który tym samym zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji. Katowice - wielkie dzięki za cały sezon!

Nasze 5-kilometrowe zawody przyciągnęły 329 osób. Wyniki biegi głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach dla juniorów wzięło udział 95 młodych sportowców. 

Wspomniana już Agnieszka Gortel-Maciuk była pewna wygranej w generalce już od grudnia.

- Nie musiałam startować dziś w CITY TRAIL, by wygrać edycję, bo miałam zwycięstwo już pewne, ale chciałam zaatakować mój siedmioletni rekord trasy. „Albo dziś, albo nigdy” – tak pomyślałam. Cieszę się, że plan zrealizowałam. Czy jestem w wysokiej dyspozycji? Jeszcze nie wiem, bo dzisiaj to było tylko 5 km, a mój start docelowy to półmaraton w ramach Mistrzostw Świata Masters w Toruniu. Biegnę już w najbliższą sobotę. CITY TRAIL to dla mnie urozmaicenie ciągnącego się niemiłosiernie przygotowawczego okresu zimowego. Innymi słowy – to dodatkowa motywacja i możliwość stopniowego sprawdzania, gdzie jestem z formą. Bieg na 5km nie trwa zbyt długo, więc mimo braku dyspozycji - można przetrzymać - mówiła po biegu zwyciężczyni katowickiej edycji naszego cyklu.

Dzisiejszy wynik Agnieszki to 17:16. Drugie miejsce zajęła Sviatlana Sanko (czas 18:08), a trzecia była Paulina Gaj (wynik 18:36). Panie zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. 

Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Dawid Malina (16:12), Aliaksandr Sanko (16:37), Paweł Buczek (16:55).

Nieodebrane dzisiaj medale (za ukończenie co najmniej trzech biegów) będą dostępne od 5 kwietnia w katowickim Sklepie Biegacza. Tego dnia nagrodzimy również najszybsze biegaczki i najszybszych biegaczy sezonu. Szczegóły tegorocznej formuły podsumowania edycji znajdziecie TUTAJ.

Dzisiejszy bieg nie był ostatnim sportowym akcentem CITY TRAIL. Już w najbliższą sobotę - 1 kwietnia - zapraszamy na ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold. Zawody odbędą się w warszawskim Lesie Bielany. Poza biegami finałowymi kobiet i mężczyzn zorganizujemy otwarty dla wszystkich bieg na 5 km. Zapisy trwają: www.zapisy.krokdonatury.pl.

Do zobaczenia! 

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny