Katowice

Po raz kolejny zimowo w Katowicach

05.02.2023

Po raz kolejny zimowo w Katowicach

Czwarty bieg edycji nad katowickimi Stawami Janina i Barbara odbył się (nie po raz pierwszy w trwającym sezonie) w zimowej aurze, a na ścieżkach nie brakowało śliskich fragmentów. Zwycięstwo w biegu głównym na dystansie 5 km odniósł Dawid Malina. W kobiecej rywalizacji najszybsza była Monika Hałasa. Ostatni bieg sezonu 2022/2023 zaplanowaliśmy na 26 marca.

Katowice należą do miast, w których walka o końcowy sukces w męskiej rywalizacji potrwa do ostatniego biegu. Po dzisiejszych zawodach sytuacja jest bardzo ciekawa. Wśród mężczyzn po dwie wygrane mają na koncie Dawid Malina i Oliwier Mutwil, który dzisiaj nie startował. Wśród kobiet zwycięstwo zapewniła sobie (już w grudniu) Agnieszka Gortel-Maciuk.

- Ciężko ocenić ten dzisiejszy start. Nawierzchnia była trudna, oblodzona. Najlepszym wyborem byłyby w takich warunkach kolce. Przyznam, że nie było u mnie większej motywacji do szybszego biegania. Jestem w trakcie ciężkiego tygodnia treningowego, trudne warunki, brak mojego bezpośredniego rywala w klasyfikacji generalnej. Prawdopodobnie spotkamy się na tej trasie w marcu. W jakiej formie to zobaczymy, ponieważ w tym roku większą uwagę skupiam na biegach górskich. Chciałbym zadebiutować w prestiżowym cyklu Golden Trail World Series, ale to się jeszcze okaże - podkreślił po zawodach Dawid Malina.

Dzisiejszy wynik Dawida Maliny to 16:28. Drugie miejsce zajął Piotr Lupa (16:48), a trzeci był Piotr Treska (17:10). Wyniki najszybszych kobiet dzisiejszego biegu: Monika Hałasa - 19:41, Agata Długosz - 19:43, Aleksandra Bańbor - 20:09.

Do mety dotarły dzisiaj 322 osoby. Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 95 młodych sportowców. Wielkie dzięki, że byliście dzisiaj z nami!

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu

Nasz cykl to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowaliśmy pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Katowicami) w: Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu - bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia 2023.

fot. Mateusz Stodolski


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni