Katowice

Rozpoczęliśmy edycję w Katowicach i Łodzi

23.10.2022

Rozpoczęliśmy edycję w Katowicach i Łodzi

Dwa kolejne miasta rozpoczęły sezon 2022/2023! W niedzielę, 23 października biegaliśmy nad katowickimi Stawami Janina i Barbara oraz w łódzkim Parku Baden-Powella. Gratulujemy wszystkim osiągniętych rezultatów i zapraszamy w listopadzie!

Katowice

Dzisiejsze zawody na dystansie 5 km ukończyło 378 osób. Triumfator biegu – Dawid Malina to zwycięzca klasyfikacji generalnej w poprzedniej edycji naszego cyklu w Katowicach. Jego dzisiejszy wynik to 15:24. Drugie miejsce zajął Oliwier Mutwil, który wpadł na metę tuż za Dawidem (czas Oliwiera to 15:25). – Bardzo cieszę się, że mamy możliwość startować w CITY TRAIL i  że mam tutaj takiego rywala, jak Oliwier. To naprawdę mocne bieganie. Dzisiaj biegliśmy razem przez ponad 3 km, potem lekko się oderwałem, ale Oliwier nie odpuszczał i na finiszu zmusił mnie do mocnego przyspieszenia. Widzimy się na kolejnym biegu! – mówił na mecie zwycięzca zawodów.

Jako trzeci bieg ukończył Tomasz Wójcik, z czasem 16:27.

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Agnieszka Gortel-Maciuk. Czas zwyciężczyni to 18:14. – Męczyłam się dzisiaj od początku, biegło mi się ciężko, ślizgałam się na liściach, ale  to akurat kwestia obuwia – ze względu na niedawne problemy z rozcięgnem podeszwowym biegam w miękkich butach, a te które dzisiaj wybrałam nie miały dobrej przyczepności. Liczę, że w kolejnych biegach rezultat będzie mnie satysfakcjonował i na mecie zobaczę wynik poniżej 18 minut  – podkreśliła na mecie triumfatorka biegu.

Drugie miejsce wywalczyła Paulina Gaj (czas19:05), a trzecia była Monika Hałasa (19:17).

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 120 uczestników.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Drugie zawody sezonu w Katowicach odbędą się 20 listopada.

Łódź

Dzisiejsze zawody na dystansie 5 km ukończyło 280 osób. Triumfator biegu – zaledwie 17-letni Maksymilian Zawiślak uzyskał czas 16:21. - Stwierdziłem, że dzisiaj od początku ruszę mocno, by sprawdzić swoje możliwości i odważnie rozpocząć ten sezon przełajowy. Za miesiąc są Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, w których będę startować, więc chciałem sprawdzić, na ile mnie stać. CITY TRAIL to znakomite miejsce, by „przetrzeć się” przed docelowymi zawodami, porywalizować z zawodnikami z różnych kategorii wiekowych. To dla mnie cenne doświadczenie – podkreślił na mecie zwycięzca zawodów.

Drugi był dzisiaj Michał Witkowski (czas 16:43), a trzecie miejsce zajął Michał Stobiecki (wynik 16:48).

Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj zwyciężczyni klasyfikacji generalnej w poprzednim sezonie naszego cyklu w Łodzi - Dominika Wiecha. Jej dzisiejszy czas to 18:52. – To był mocny bieg, miałam z kim rywalizować, bo od startu na prowadzeniu była zawodniczka z Kleszczowa, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Ja staram się zaczynać biegi CITY TRAIL spokojnie, na pierwszym kilometrze mamy od razu podbieg, więc nie szarżuję. Dzisiaj na prowadzenie wyszłam po ok. 1,5 km od startu, ale cały czas czułam rywalkę za plecami – podkreśliła na mecie triumfatorka biegu. – Biegi CITY TRAIL traktuję jako element treningu, ale zawsze staram się pobiec mocno. Zwycięstwo w poprzednim sezonie motywuje mnie do kolejnych startów. Nie ukrywam, że presja też trochę jest, ale mimo wszystko staram się traktować te starty także jako dobrą zabawę – dodała  zawodniczka.

Drugie miejsce wywalczyła Amelia Pawelus (czas 19:16), a trzecia była Magdalena Jakóbczak (19:49).

Swoje zawody miały dzisiaj także dzieciaki i młodzież. Najmłodsi startowali na 200m, nieco starsi mieli do pokonania 400m, kolejna kategoria 600m, a najstarsi biegali na 1 km. We wszystkich kategoriach wiekowych pobiegło 190 uczestników.

Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Przed dzisiejszym biegiem funkcjonowała Strefa Seniora Nationale-Nederlanden. To akcja skierowana do rodziców i dziadków biegaczy, którzy mogli wziąć udział w specjalnych ćwiczeniach poprowadzonych przez trenerów Centrum Ruchu BODY WORK.

Drugie zawody sezonu w Łodzi odbędą się 27 listopada. Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

 

CITY TRAIL to impreza rozgrywana w formule Grand Prix. Od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 50 biegów, w 10 lokalizacjach – wszystkie na 5-kilometrowych trasach. Do ukończenia cyklu wymagane są min. 3 biegi. Zwieńczeniem półrocznych zmagań będzie ogólnopolski finał sezonu – bieg CITY TRAIL Gold.

Podczas listopadowych biegów zostanie rozegrana dodatkowa klasyfikacja dla mężczyzn – Puchar Poldanenu, w ramach którego trzech najszybszych panów dostanie nagrody od Herbapol Poznań. 

fot. Mateusz Stodolski 

 

 

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni