Katowice

Dawid Malina przypieczętował zwycięstwo w Katowicach

27.03.2022

Dawid Malina przypieczętował zwycięstwo w Katowicach

15:13 - to od dzisiaj (27 marca) rekord naszej katowickiej trasy! Jego autorem jest Dawid Malina - zwycięzca klasyfikacji generalnej 2021/2022. Warto podkreślić, że drugi na mecie – Oliwier Mutwil – również pobiegł szybciej niż wynosił dotychczasowy rekordowy wynik. W kobiecej rywalizacji najlepszą okazała się Iwona Ćwik.

- Obecność Oliwiera zdecydowanie miała dzisiaj znaczenie. Wiedziałem, że muszę mieć taktykę na ten bieg, bo Oliwier jest bardzo szybki na finiszu. Moim zadaniem było zmęczenie Oliwiera na dystansie. Na pierwszym kilometrze wyczułem, że jest w dobrej dyspozycji, mimo że wczoraj startował w Lublinie podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Postanowiłem, że ruszę mocno na kilometr przed metą. Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, bo przed startem zakładałem, że nieco będzie wolniej. To dobry prognostyk przed ogólnopolskim finałem cyklu – biegiem CITY TRAIL Gold, gdzie na pewno powalczę o jak najlepszy rezultat – mówił po zawodach Dawid Malina.

Drugą lokatę zajął dzisiaj wspominany już Oliwier Mutwil (wynik 15:16), a trzecie miejsce wywalczył Paweł Buczek (wynik 16:18).

Wśród kobiet zabrakło dzisiaj czołowych zawodniczek edycji 2021/2022 – Sylwii Ślęzak oraz Agnieszki Gortel-Maciuk, co wykorzystała Iwona Ćwik, zwyciężając z czasem 19:18. Drugie miejsce zajęła Malwina Zacny (19:39), a trzecia była Barbara Gos (20:09). W klasyfikacji generalnej zwyciężczynią jest Sylwia Ślęzak.

W niedzielnym biegu na dystansie 5 km wzięły udział 304 osoby. Wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior uczestniczyło blisko 100 młodych sportowców.

Dzisiejsze zawody zakończyły sportową część imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 5 kwietnia zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ul. Bogucicka 3, aula w budynku A, godz. 18:00)Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Natomiast 9 kwietnia, w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się pierwsza edycja prestiżowego finału naszego cyklu - bieg CITY TRAIL Gold. Poza Biegami Elity Kobiet i Elity Mężczyzn, zaplanowaliśmy także Bieg Towarzyszący – otwarty dla wszystkich. Zapisy trwają.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Akcja ma wymiar ogólnopolski i trwała od 26 lutego. Dotychczas przekazaliśmy na zbiórkę już ponad 11 500 zł.

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Mateusz Stodolski


Sponsor tytularny