Katowice

Dawid Malina zwycięzcą klasyfikacji generalnej w Katowicach

27.02.2022

Dawid Malina zwycięzcą klasyfikacji generalnej w Katowicach

Nasz czwarty bieg nad katowickimi Stawami Janina i Barbara odbył się pod dyktando Dawida Maliny. Podopieczny znanego szczególnie w środowisku biegów górskich trenera Andrzeja Orłowskiego zwyciężył po raz trzeci w sezonie i tym samym zapewnił sobie wygraną w "generalce". Wśród kobiet triumfowała dzisiaj Sylwia Ślęzak, która ma olbrzymie szanse na końcowy sukces, ale w kobiecej rywalizacji na ostateczne rozstrzygnięcia musimy poczekać do marca. 

Dawid Malina uzyskał czas 15:40, drugi był Tomasz Wójcik (16:29), a jako trzeci metę minął Mateusz Wolnik (16:34).

- Niestety niedawno przeszedłem Covid. Choroba wybiła mnie z rytmu treningowego. Wróciłem do niego trzy tygodnie temu. Jestem po badaniach wydolnościowych, czuję się dobrze, więc postanowiliśmy wspólnie z trenerem Andrzejem Orłowskim, że dzisiaj wystartuję. Cieszę się z wygranej, ale planuję pojawić się także na ostatnim biegu, by przypieczętować zwycięstwo – podkreślił Dawid Malina. - Od 14 miesięcy współpracuję z trenerem Orłowskim i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Mój trening zmienił się całkowicie, a trener ciągle mnie zaskakuje. Nie ma w moim planie treningowym monotonii, jednostki są bardzo zróżnicowane. Trenujemy do mistrzostw Polski na 10 000 m, które odbędą się w kwietniu, a dalsze plany jeszcze się klarują.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła wspomniana już Sylwia Ślęzak. Jej czas to 17:46. Drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:11), a trzecia była Paulina Gaj (18:44).

- Bardzo, bardzo cieszę się, że wracam do formy. Dzisiejszy bieg uważam za udany, nawet to przewrócone drzewo na ostatnim kilometrze mi w ogóle nie przeszkadzało – podkreśliła po zawodach najszybsza z kobiet – Sylwia Ślęzak. – Mam na koncie trzy starty, w tym dwie wygrane i jedno drugie miejsce – identycznie, jak Agnieszka Gortel-Maciuk, która wygrała ze mną przed miesiącem, a dzisiaj była druga. Powalczymy o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji w marcu. Biegi CITY TRAIL są dla mnie dobrym treningiem przed zawodami na bieżni, bo planuję wystartować w kwietniu na 10 000 m.

Bieg główny ukończyły 334 osoby. Wyniki znajdziecie TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 105 młodych sportowców. 

Kolejne - ostatnie już zawody w Katowicach w trwającej edycji odbędą się 27 marca. W sezonie 2021/2022 nasz cykl jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny