z

Katowice

Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk najlepsi w Katowicach

16.01.2022

Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk najlepsi w Katowicach

W styczniowej rywalizacji nad katowickimi stawami Janina i Barbara swoje drugie zwycięstwo odnieśli Dawid Malina i Agnieszka Gortel-Maciuk. Tym samym oboje przybliżyli się do końcowego sukcesu w klasyfikacji generalnej, ale to jeszcze pieśń przyszłości, bowiem przed nami nadal dwa biegi, a szanse na zwycięstwo mają nieobecny dzisiaj Oliwier Mutwil i druga na mecie Sylwia Ślęzak.

Dawid Malina to rekordzista naszej trasy w Katowicach. Jego dzisiejszy wynik – 15:43 - jest zaledwie o 10 sekund gorszy od tego rekordowego.

- Planowałem pobiec mocno i założenie zrealizowałem. Od początku ruszyłem swoim tempem i od razu objąłem prowadzenie. Obecnie planem docelowym są kwietniowe mistrzostwa Polski w biegu na 10000m. W ostatnich latach absorbowało mnie mocno życie rodzinne. Bieganie traktuję jako dodatek, nie chciałbym stracić radości wynikającej z pasji. Być może w tym roku zadebiutuję w maratonie, ale to na razie jeszcze nic pewnego. Realnie wydaje mi się że stać mnie na wynik w okolicach 2:18. Ciekawie zapowiada się kolejny bieg CITY TRAIL. Mam 2 zwycięstwa na koncie. Jeżeli pojawi się Oliwer Mutwil, który wygrał poprzednio to będzie ostra rywalizacja – mówił na mecie zwycięzca zawodów.

Drugi miejsce zajął dzisiaj Karol Sokołowski (czas 16:20), a trzeci był Tomasz Wójcik, z czasem 16:23.

Agnieszka Gortel-Maciuk uzyskała dzisiaj czas 18:06. Warto dodać, że zwyciężczyni dzisiejszej rywalizacji jest posiadaczką najlepszego wyniku na katowickiej trasie wśród kobiet (wynosi on 17:35). Drugie miejsce wywalczyła dziś Sylwia Ślęzak (18:20), a trzecia była Katarzyna Konkel (20:03).

Linię mety biegu głównego minęło 385 osób. W zawodach CITY TRAIL Junior wzięło udział 101 młodych sportowców. Pełne wyniki dzisiejszego biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Podczas dzisiejszego biegu uczestnicy zawodów mogli włączyć się w akcję sprzątania okolicy stawów Janina i Barbara. Za worek śmieci biegacze otrzymywali biegową czapkę.

- Inicjatywa sprzątania okolicy naszej trasy bardzo nam się spodobała. To nie pierwszy raz, gdy realizowaliśmy podobny pomysł podczas biegu. Cieszy nas, że w akcję włączają się nie tylko dorośli, ale także dzieci – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Jako Fundacja Krok do Natury realizujemy szereg działań proekologicznych, staramy się także edukować naszych biegaczy. Poza tym, od 2020 roku współpracujemy z Fundacją Las Na Zawsze - uczestnicy mogą podczas rejestracji wybrać pakiet charytatywny i tym samym dołożyć swoją cegiełkę do naszej akcji sadzenia lasu.

Kolejny - czwarty już bieg CITY TRAIL w Katowicach w edycji 2021/2022 – jest zaplanowany na 27 lutegoA tymczasem zachęcamy, by dołączyć do naszego facebookowego wydarzenia

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Mateusz Stodolski 

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni