z

Katowice

Drugi bieg w Katowicach na zmodyfikowanej trasie

28.11.2021

Drugi bieg w Katowicach na zmodyfikowanej trasie

Listopadowe zawody nad stawami Janina i Barbara w Katowicach przyniosły zwycięstwo Oliwiera Mutwila i Sylwii Ślęzak. Bieg odbył się na zmodyfikowanej trasie - ze względu na zalanie jednej ze ścieżek. W biegu głównym wzięło udział 337 osób, a w zawodach dla juniorów - 90 dzieci. Kolejne spotkanie w Katowicach - 16 stycznia.

Nowy przebieg trasy będzie obowiązywał także na następnych biegach. – Jest teraz trochę szybciej, bo zmodyfikowany fragment prowadzi po asfaltowej ścieżce, aczkolwiek myślę, że nie ma to większego znaczenia – mówił na mecie zwycięzca - Oliwier Mutwil, który zaledwie 21 godzin wcześniej rywalizował – z powodzeniem na trasie Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie wywalczył brązowy medal wśród seniorów oraz złoto w swojej kategorii wiekowej – młodzieżowców - na dystansie 4 km. – Wczoraj się nie oszczędzałem, to prawda, ale wiedziałem, że muszę dzisiaj wystartować, jeśli chcę być sklasyfikowany w „generalce”, ponieważ w kolejnych biegach CITY TRAIL najpewniej nie będę mógł wystartować. Brak Dawida Maliny, który na pewno podkręciłby tempo spowodował, że dzisiaj nie musiałem biec na 100% i na pewno mógłbym jeszcz nieco "urwać" z czasu, jaki osiągnąłem – dodał 22-letni zawodnik z Wodzisławia Śląskiego.

Wynik Oliwiera Mutwila to 15:58. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Wolnik (17:05), a trzecie miejsce zajął Tomasz Wójcik (17:07).

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła powracająca do regularnego biegania po półrocznej przerwie Sylwia Ślęzak. – CITY TRAIL mnie zmotywował! Naprawdę! Brakowało mi tego zmęczenia i teraz na mecie czuję, jak bardzo! – mówiła po biegu 26-latka. – Wiem, z jakiego poziomu zaczynam treningi, co jest cenną wskazówką. Widzimy się w styczniu!

Jako druga zawody ukończyła Paulina Gaj (19:38), a trzecie miejsce wywalczyła Aleksandra Jachimczyk-Korbut (20:14).

Pełne wyniki biegu głównego znajdują się TUTAJ. Pierwsze zdjęcia znajdziecie na naszym facebookowym wydarzeniu

W edycji 2021/2022 nasze zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

fot. Mateusz Stodolski


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni