z

Katowice

Katowickie bieganie za nami

29.07.2021

Katowickie bieganie za nami

Dziewiąte zawody w tegorocznej odsłonie naszego letniego cyklu odbyły się 29 lipca, w Katowicach. Zwycięzcą został Piotr Książkiewicz, z czasem 16:39. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Nowak (16:56), a trzeci był Adam Kukowka (17:01). Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Gaj (wynik 19:41). Drugą lokatę zajęła Anna Szostak (20:19), a trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Bzdyk (20:35). Bieg główny ukończyło 198 zawodników.

- Znam tę trasę dobrze, bo regularnie biegałam w jesienno-zimowej edycji. Letnie warunki są zdecydowanie bardziej sprzyjające. Zimą boję się przyspieszyć na zbiegach, a dzisiaj po prostu leciałam, choć swojego rekordu CITY TRAIL nie pobiłam – mówiła po biegu zwyciężczyni – Paulina Gaj. – Podczas dzisiejszego biegu nie czułam rywalek „na plecach”, aczkolwiek cały czas myślałam, że są bliżej. Tak, czy siak biegłam swoje. Nawet, gdy nie rywalizuję z żadną dziewczyną ramię w ramię – nie mam problemów z motywacją – dodała piąta zawodniczka klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2019/2020.

Nad stawami Janina i Barbara na Giszowcu biegali nie tylko dorośli. Impreza rozpoczęła się od zawodów dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m. Nieco starsi – 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km oraz 2 km. W zawodach wzięło udział blisko 50 młodych sportowców.

WYniki biegu głównego znajdują się TUTAJ.

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni