z

Katowice

Oliwier Mutwil poza zasięgiem w Katowicach

08.12.2019

Oliwier Mutwil poza zasięgiem w Katowicach

Oliwier Mutwil zdeklasował rywali podczas grudniowej odsłony naszego cyklu w Katowicach. Dwudziestolatek zwyciężył z około 400-metrową przewagą i bardzo przybliżył się do wygranej w klasyfikacji generalnej - ma bowiem na koncie już trzy wygrane biegi. Kobiecą rywalizację wygrała Agnieszka Gortel-Maciuk. W CITY TRAIL Junior wzięło udział 111 młodych sportowców. 

Wynik Oliwiera Mutwila to 15:55. Drugie miejsce zajął Damian Drożdż – jego czas to 17:04. Jako trzeci do mety dotarł Tomasz Wójcik (czas 17:13).

- Poniżej 16 minut jeszcze tutaj nie biegałem, więc jestem zadowolony z progresu. Taktyka na dzisiejszy bieg była taka, żeby od startu ruszyć mocno, w swoim tempie na złamanie 16 minut. Dałem radę – podkreślił zwycięzca dzisiejszej rywalizacji – Oliwier Mutwil. - Od kilku lat trenuję do średnich dystansów, ale w okresie przygotowawczym, kiedy kilometraż jest większy takie starty na 5 km na pewno nie przeszkadzają, a wręcz podbudowują formę. Aktualnie trenuję do sezonu halowego, który rusza w styczniu. Najważniejszy start w moim halowym kalendarzu to mistrzostwa Polski na 1500 m.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Agnieszka Gortel-Maciuk. Jej czas to 19:18. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Sekuła (19:36), a trzecia była Joanna Griman (19:39).

Ciekawy obrazek można było dzisiaj zaobserwować pod koniec stawki. Jeden z biegaczy - Michała Galecka wystartował… z kilkuletnim synem na rękach.

- Taka była potrzeba. Nie miałem z kim zostawić syna, a że jest zafascynowany moim bieganiem i nigdy dotąd nie był na żadnym biegu, postanowiliśmy, że weźmie udział w zawodach razem ze mną. Całą trasę trzymałem Jasia „na barana”, albo na rękach i cóż – lekko nie było, bo to jednak dodatkowe 15 km, ale ważne, że synkowi się podobało i mógł pokibicować biegaczom – mówił tuż po przekroczeniu mety młody tata.

Kolejny bieg w Katowicach jest zaplanowany na 5 stycznia, a następne: 16 lutego i 15 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad stawami Janina i Barbara (Giszowiec). Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu ośrodka „Rybaczówka”.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Mateusz Stodolski

Sponsor tytularny

Partnerzy generalni