z

Katowice

Ruszyliśmy w Katowicach!

29.09.2019

Ruszyliśmy w Katowicach!

Siódmy sezon naszej edycji w Katowicach wystartował! Słońce, 16 stopni na termometrze i szybka nawierzchnia - w takich warunkach rywalizowali zawodnicy, którzy zdecydowali się na start - a było ich 333. Zwcięstwo odnieśli Magdalena Sekuła i Oliwier Mutwil. 

Najlepsza z zawodniczek dzisiejszego biegu – Magdalena Sekuła pochodzi z okolic Lublina i dotychczas rywalizowała właśnie na lubelskiej trasie CITY TRAIL – poprzedni sezon ukończyła na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej kobiet. Dzisiejszy wynik Magdy to 19:52.

- Zaczynam właśnie studia magisterskie na katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego, stąd moja obecność tutaj – w Katowicach, ale nie rezygnuję z CITY TRAIL w Lublinie. Mam chrapkę na starty w obu lokalizacjach, ale zobaczymy, na ile studia i inne obowiązki mi na to pozwolą – mówiła na mecie zawodniczka reprezentująca AZS UMCS Lublin. -  Mimo, że mój dzisiejszy wynik nie jest oszałamiający, cieszę się, że pozwolił mi wygrać, bo to cenny punkt w klasyfikacji generalnej. Trasa była dla mnie niewiadomą. Podbiegi nie są moją mocną stroną, więc nie powiem, że byłam szczęśliwa, kiedy je pokonywałam, ale ogólnie oceniam swój bieg jako niezły – dodała Magdalena Sekuła.

Drugie miejsce zajęła Monika Bielińska – czas 20:29, a trzecia była Małgorzata Rencz z wynikiem 20:45.  

Dzisiejszą rywalizację wśród mężczyzn wygrał Oliwier Mutwil – drugi zawodnik edycji 2018/2019 w Katowicach. Jego wynik to tym razem 16:19. Drugim zawodnikiem był Damian Drożdż z czasem 16:27, a trzecie miejsce wywalczył Piotr Pałka - jego rezultat to 16:38.

Linię mety minęło 333 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 137 młodych sportowców.

Kolejny bieg w Katowicach jest zaplanowany na 3 listopada, a następne: 8 grudnia, 5 stycznia, 16 lutego, 15 marca. Zawody odbywają się na pętli poprowadzonej ścieżkami nad stawami Janina i Barbara (Giszowiec). Start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane w pobliżu ośrodka „Rybaczówka”.

Pamiętajcie o naszym konkursie - do wygrania zestawy marki Salomon: torba i plecak.

Wyniki biegu głównego

fot. Mateusz Stodolski

 


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni