z

Katowice

Katowice na mecie

17.03.2019

Katowice na mecie

Nasz ostatni bieg nad stawami Janina i Barbara w Katowicach przyniósł zwycięstwo Katarzyny Golby i Kamila Czapli. Dla obojga dzisiejszy start był kluczowy, bowiem dzięki niemu zostali sklasyfikowani w cyklu, do czego wymagane jest ukończenie czterech biegów. Kasia zajęła w generalce drugie miejsce, natomiast Kamil – trzecie. Zwycięstwo zagwarantowali sobie już w poprzednich zawodach nieobecni dzisiaj – Sylwia Ślęzak i Szymon Topolnicki.

Katarzyna Golba ma na koncie dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca. Jej dzisiejszy wynik to 20:11. - Dzisiejszy bieg był w pełni kontrolowany. Chciałam pobiec jak najmniejszym nakładem sił. Przed biegiem wiedziałam, że wystarczy mi czwarte miejsce, żeby utrzymać zająć pozycję w generalce. Ambicja jednak wzięła górę i starałam się wygrać. Dziewczyny poprowadziły znaczną część dystansu, a końcówka należała już do mnie – mówiła na mecie najszybsza z kobiet podczas dzisiejszych zawodów. - Nie mam na razie sprecyzowanego planu docelowego na sezon. Jeszcze w ubiegłym roku myślałam o mistrzostwach Polski w Dębnie, ale kontuzja wyeliminowała mnie z przygotowań. W tej chwili jestem w pełni zdrowa. Być może wrócę w góry. Na pewno będę startowała na ulicy w biegach na 10 km i w półmaratonie. Długoletnią przygodę z chodem sportowym definitywnie zakończyłam. Bez wątpienia w przyszłym sezonie pojawię się znów na trasie CITY TRAIL w Katowicach.

Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajęła Paulina Gaj (czas 20:17), a trzecia była Anna Jadasz (20:40).

Najszybszy z mężczyzn – Kamil Czapla uzyskał dzisiaj wynik 16:13. Drugi był Piotr Mrachacz (16:35), a trzecią lokatę wywalczył Jarek Koźdoń (16:43).

W biegu głównym uczestniczyło dzisiaj 405 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 132 młodych sportowców. Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Katowicach odbył się w listopadzie i przyciągnął 460 dorosłych i 142 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 27 marca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Początek o godz. 18:00.

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO

fot. Piotr Dymus


Sponsor tytularny

Partnerzy generalni